Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 23:55:11
Advert
Advert
 

Mütercimler: Atatürk bugün CHP’den içeri giremez

Ünlü Stratejist Erol Mütercimler “İç ve Dış Politik Gündem” başlıklı konferansında , “Siyasi parti genel başkanları bir projedir. Mustafa Kemal Atatürk bugün gelse, bu delege yapısıyla CHP Genel Merkezi’nden içeri giremez” dedi.
Mütercimler: Atatürk bugün CHP’den içeri giremez

Arif BULUT  -Ünlü Stratejist Erol Mütercimler ilimize gelerek “İç ve Dış Politik Gündem” konusunda  konferans gerçekleştirdi.Aydınlar Ocağı Kocaeli şubesi tarafından Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Aydınlar Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, İYİ Parti ve CHP’nin ortak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Diyanet Vakıf Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı ve çok sayıda 

 


DÜŞÜNCE HAVUZU 


Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Aydınlar Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, “ Kocaeli’nin fikirdaşları ve sivil toplum örgütlerinin kanaat önderleri aramızda. Amacımız Erol beyle bir ufuk turu yapacağız. Bu bizi ciddi bir düşünce havuzuna atacaktır. Biz 3 aylık yönetimiz. 3. Konferans etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


BEKA SORUNU GÖRÜYORUM


Pekin’in konuşmasının ardından konferansına başlayan Erol Mütercimler, “Bu seçimi bir beka sorunu olarak karşımıza koydular. Bu bekadan ne anlaşıldığı konusunda net bir durum yok bence. Evet bir beka sorunu olduğunu görüyorum ama  ülkenin geleceğiyle ilgili ciddi bir beka sorunu görüyorum. Dünya 2019’da çok zorlanacak. Venezuela 2’ye bölünmüş durumda. Buradan çıkacak sonuç pek çok bölgeye yansıyacak. Strateji bir sanattır, bilim değildir. Koşullar ve olanakları örtüştürerek bir yol haritası çizebiliriz” dedi. 

 


SON DERECE YANLIŞTI 


Türkiye siyasal ortamının durum değerlendirmesini yapan Mütercimler, “AK Parti’nin bir numaralı üretici sebebi 28 Şubat’tır. Bu süreci yaratan da 12 Eylül darbesidir. Şu andaki siyasal ortamın yaratıcısı Türk Genel Kurmayının ve ordu yüksek kademesinin fark etmedikleri nato planlarına ortak olmalarıdır. Sonuç olarak Türk Siyati dizayn edildi. Bütün askeri darbelerde burnu kanamayan tek kesim bugünkü iktidar ve onların büyükleri. Cumhurbaşkanı sistemine geçmemiz son derece yanlıştı ama sonuçta sandıktan çıktı” şeklinde konuştu. 

 


YAZI TURA ATARLAR 


Erol Mütercimler konuşmasının devamında, “Siyasi parti genel başkanları bir projedir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iki rakibi var. Biri Mustafa Kemal Atatürk diğeri de Hz. Ali’dir. Mustafa Kemal Atatürk bugün gelse, bu delege yapısıyla CHP Genel Merkezi’nden içeri giremez. Bugün Atatürk CHP Genel Merkezi’nden giremez düşünebiliyor musunuz? Hz. Ali ile de yazı tura atarlar” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7668 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.3933 TL 6.3678 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA