Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.08.2019 SAAT 12:38:14
Advert
Advert
 

İlk tercihleri Bilgievleri

Binlerce öğrencinin okul dışındaki ilk tercihi, Bilgievleri oldu. Geride bıraktığımız yıl boyunca Bilgievleri’nden 27 bin 641 öğrencinin faydalandığı açıklandı
İlk tercihleri Bilgievleri

Büyükşehir Belediyesi’nin model ve ödüllü gençlik projesi “Kılavuz Gençlik”, 2018 yılında da yaptığı faaliyetlerle örnek model olmaya devam etti. Türkiye’deki gençlere rol model olan “Kılavuz Gençlik’’ projesi her geçen yıl çalışmalarını arttırarak yoluna devam ediyor. ‘’Kılavuz Gençlik’’ modelinin, Gençlik Eğitimi Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Bilgievleri, 2018 yılında da birçok etkinlik gerçekleştirerek gelecek için bilge insanlar yetiştirmeye devam etti. Geride bıraktığımız yıl boyunca Bilgievleri’nden 27 bin 641 öğrenci faydalandı. 

 

HEPSİ HİZMET ALDI


İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite gençliğine yönelik, salon programları, tematik kamplar, akademik çalışmalar, sosyal aktiviteler, sportif etkinlikleri ve kurslar olmak üzere birçok alanda hizmet veren “Kılavuz Gençlik” modeli, 2018 yılını da dolu dolu geçirdi. 2018 eğitim-öğretim döneminde 27 bin 641 öğrenci ve 8 bin 679 veli, Bilgievleri’nden hizmet aldı. 

 


SOSYAL SORUMLULUK


Kılavuz Gençlik Bilgievleri projesi, üçüncü nesil sosyal belediyeciliğin eğitimde fırsat ve imkân eşitliğine destek olan, nesillerin gelişimine katkı sunan, okul sonrası zamanları programlayan, dezavantajlı çocukları eğitim hayatına kazandırma çabası gösteren bir sosyal sorumluluk projesi olarak faaliyet yürütüyor. Uygulama alanında; Değerler Eğitimi, Bilgi Destek Programları, Kulüp Faaliyetleri, Okul-Bilgievi İşbirliği, Yaz Etkinlikleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri, Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler olmak üzere yedi ana eksen bulunuyor.

 


RAKAMLARLA 2018


Bilgievi öğrencilerinin okullarındaki derslerine destek olması amacıyla planlanmış bir eğitim içeriğinden oluşan bilgi destek programına 2018 yılında 13 bin 9 öğrenci yararlandı. 2018 yılında pilot uygulama olarak 84 öğrenci ile Dikkat Geliştirme Psiko-Eğitim Programı uygulandı. 2018 yılında 321 öğrenci rehberlik eğitimi aldı. 2018 yılında ayrıca 3 bin 781 öğrenci, kütüphane hizmetlerinden faydalandı. Yaz ve kış dönemlerinde de devam eden geziler 124 kez gerçekleşerek 3 bin 980 kişiye ulaştı. 


SPORTİF FAALİYETLER


Bilgievleri’nin sportif faaliyetlerine de bin 345 öğrenci katıldı. 2018 yılında yaz etkinliklerden yararlanan öğrenci sayısı ise 8 bin 782 oldu. Bunun yanında Ailede Değerler Eğitimi Projesi, aile ziyaretleri, velilere yönelik eğitim çalışmaları başta olmak üzere öğrenci velilerine yönelik birçok çalışma gerçekleştirildi. 2018 yılında Bilgievleri’nin velilere yönelik çalışmalardan 9 bin 176 veli hizmet aldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5581 TL 5.5359 TL
Euro
EURO
6.1617 TL 6.1371 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA