Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 02:07:37
Advert
 
Advert Advert

Toplu sözleşmede ilk oturum tamamlandı

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Tüpraş’ın 4 rafinerisi için başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin ilk oturumunda 31 madde geçti.
Toplu sözleşmede ilk oturum tamamlandı

Süriye ÇATAK TEK  -Tüpraş Kocaeli, Kırıkkale, Aliağa ve Batman Rafinerisinde örgütlü olan Petrol-İş Sendikası ve işveren arasında dün başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu yapıldı. İlk oturumda 31 madde üzerinde anlaşma sağlayan taraflar ikici kez 12 Şubat’a bir araya gelecek.

 

BİR İLK OLDU 


Toplu sözleşmenin ilk oturumuna Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, Petrol-İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, sendikanın şube başkanları ve işyeri temsilcileri katıldı.

 

4 BİN 200 İŞÇİYİ İLGİLENDİRİYOR


Petrol-İş Sendikası Genel merkezi’nin öncülüğünde hazırlanan ve iki hafta önce işveren teslim edilen toplu iş sözleşmesi taslağı İzmit Rafinerisinde çalışan 1828 işçi olmak üzere Batman, Kırıkkale ve Aliağa Rafinerilerinde toplam 4 bin 200 işçiyi ilgilendiriyor. Taslakta sendika işçilerin sosyal hakları dahil olmak üzere ücretlere yüzde 50 oranında zam istendi. Bu dönem sözleşmede yer alan en önemli madde ise vergi dilimlerinin sabitlenmesi. Sendika vergi diliminin yüzde 15’te sabitlenmesini talep etti. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA