Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.07.2019 SAAT 06:06:12
Advert
 
Advert

Toplu sözleşmede ilk oturum tamamlandı

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Tüpraş’ın 4 rafinerisi için başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin ilk oturumunda 31 madde geçti.
Toplu sözleşmede ilk oturum tamamlandı

Süriye ÇATAK TEK  -Tüpraş Kocaeli, Kırıkkale, Aliağa ve Batman Rafinerisinde örgütlü olan Petrol-İş Sendikası ve işveren arasında dün başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu yapıldı. İlk oturumda 31 madde üzerinde anlaşma sağlayan taraflar ikici kez 12 Şubat’a bir araya gelecek.

 

BİR İLK OLDU 


Toplu sözleşmenin ilk oturumuna Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, Petrol-İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, sendikanın şube başkanları ve işyeri temsilcileri katıldı.

 

4 BİN 200 İŞÇİYİ İLGİLENDİRİYOR


Petrol-İş Sendikası Genel merkezi’nin öncülüğünde hazırlanan ve iki hafta önce işveren teslim edilen toplu iş sözleşmesi taslağı İzmit Rafinerisinde çalışan 1828 işçi olmak üzere Batman, Kırıkkale ve Aliağa Rafinerilerinde toplam 4 bin 200 işçiyi ilgilendiriyor. Taslakta sendika işçilerin sosyal hakları dahil olmak üzere ücretlere yüzde 50 oranında zam istendi. Bu dönem sözleşmede yer alan en önemli madde ise vergi dilimlerinin sabitlenmesi. Sendika vergi diliminin yüzde 15’te sabitlenmesini talep etti. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6971 TL 5.6744 TL
Euro
EURO
6.3709 TL 6.3455 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA