Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.08.2019 SAAT 15:38:48
Advert
Advert
 

Lastik-İş seçime gidiyor! Genel Kurul 23-24 Şubat’a

Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin ardından Haziran’da yapılması planlanan Olağan Genel kurul erkene aldı. Mevcut genel başkan Alaaddin Sarı’nın tek aday olması beklenen genel Kurul 23-24 Şubat’ta İstanbul’da yapılacak
Lastik-İş seçime gidiyor! Genel Kurul 23-24 Şubat’a

Süriye ÇATAK TEK  -Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın 13 Kasım’da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesinin ardından sendika Karacan’ın bıraktığı bayrağı ileriye taşımak için Haziran ayında yapılması planlanan Olağan Genel Kurul’unu erkene aldı. 23-24 Şubat tarihlerinde İstanbul Pendik Green Park Otel’de gerçekleştirilecek olan genel kurulda Karacan’ın yerine Genel Başkanlığa getirilen Alaaddin Sarı’nın tek aday olması bekleniyor. Sendikaya bağlı tüm şubeler Sarı’nın tek aday olması noktasında ortak fikir beyan etti.

 

ORTAK KARARLA GELDİ

Lastik-İş Sendikasını kayyumdan alarak Türkiye’nin en güçlü sendikası haline getiren ve 13 Kasım 2018 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Abdullah Karacan’ın ardından sendika yaralarını sarıyor. Karacan’ın yaşamını yitirmesinin ardından 21 Kasım’da Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ve 3 Aralık 2018’da yaptığı Temsilciler Kurulu ile kararlılıkla mücadele edilmesi ve Karacan’ın anısına sahip çıkılması yönünde karar aldı. Bu değerlendirmeler içinde Başkanlar ve Temsilciler Kurulu Genel Sekreter Alaaddin Sarı’nın Genel başkan olmasına karar verdi.

 

 

SARI TEK ADAY

Sarı’nın Genel Başkan olarak belirlenmesinin ardından Merkez Yönetim Kurulu haziran ayında yapılması planlanan Olağan Genel Kurulu’nu öne aldı. 23-24 Şubat tarihlerinde İstanbul Pendik Green Park Otel’de saat 10.00’de Genel Kurulu gerçekleştirecek. Genel kurulda mevcut başkan Alaaddin Sarı’nın tek aday olması bekleniyor. Sarı’ya Kocaeli Şubesi başta olmak üzere tüm şubeler destek kararı aldı.

 

300 DELEGE OY KULLANACAK

Genel merkez yönetimi, şube yönetimleri, genel kurul delegeleri, iş yeri temsilcileri ve üyeleri ile Rıza Kuas ve Abdullah Karacan’ın bıraktığı bayrağı daha ileriye taşımayı kendisine hedef koyan sendika yönetimi, genel kuruldan güçlenerek çıkmayı hedefliyor. Sarı’nın yönetiminde bu dönem önemli isimlerin yer alması bekleniyor. Özellikle Kocaeli Şube’den de bir kişinin genel merkez listesine girmesi bekleniyor. Genel kurulda 300 delege oy kullanacak. Delegeler 5 kişilik yönetim kurulunu, 3 kişilik denetim kurulu, 3 kişilik disiplin kurulunu seçecek.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5959 TL 5.5736 TL
Euro
EURO
6.2126 TL 6.1878 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA