Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.08.2019 SAAT 15:36:50
Advert
Advert
 

Baro’da üye sayısı 1704 oldu

Kocaeli Baro’sunda gerçekleştirilen yemin töreni ile 7 genç avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. 7 genç avukatla birlikte Baro’nun üye sayısı 1704 oldu
Baro’da üye sayısı 1704 oldu

Süriye ÇATAK TEK  -Kocaeli Barosu’nda düzenlenen törenle 7 genç avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. Genç avukatların katılımı ile Baro’nun üye sayısı 1704’e yükseldi. Avukatlığa ilk adımı atan Muhammet Alim Bayram, Ayşe Pınar Eren, Ekin Tuna Evgin, Berkan Emekçi, Esra Deniz Zengin, Eyüp İltir, Hacer Aygül’ün yemin ve ruhsatname törenine çok sayıda avukat ve gençlerin aileleri katıldı. 

 

 

ÖZEL BİR MESLEK


Yemin ve ruhsatname töreninden önce konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, avukatlık mesleğinin özelliklerini anlattı. Avukatlığın özel meslekler arasında gösterilebilecek en uygun mesleklerden olduğunu ifade eden Candemir, “Avukatlar, insanlığa, başkalarının hakkına, mülkiyetine, özgürlüğe saygıyı öğreten, insan hak ve bildirgesini yazan, kölelikten kurtuluş bildirgesini yayınlayan, çoğunluğun tiranlığına karşı duran, adaletsizlikle savaşan, kendisini hakkaniyete adayan, eşitlik, özgürlük ve barış için mücadele eden, uzlaşmaya inan insanladır. 

 

 

SİZE İNANIYORUM


Avukatlar hak arama-savunma mesleğinin onurlu temsilcileridir. Bugün burada yemin ederek meslek yaşantısına ilk adımı atan meslektaşlarımızı yetiştiren ailelerine ve onlara yol gösteren meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Mesleğinizi, yaptığınız yemine bağlı kalarak, meslek kurallarına ve mesleki dayanışmaya uygun olarak yapacağınıza inanıyorum. Sizlerin her zaman ve her koşulda Cumhuriyet kuruluş felsefesine bağlı kalarak, hukukun üstünlüğünü, demokratik hukuk devletini, bireysel hak ve özgürlükleri savunacağınıza inancım tamdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5959 TL 5.5736 TL
Euro
EURO
6.2126 TL 6.1878 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA