Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 20.02.2019 SAAT 03:03:40
Advert
 
Advert Advert

Baro’da üye sayısı 1704 oldu

Kocaeli Baro’sunda gerçekleştirilen yemin töreni ile 7 genç avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. 7 genç avukatla birlikte Baro’nun üye sayısı 1704 oldu
Baro’da üye sayısı 1704 oldu

Süriye ÇATAK TEK  -Kocaeli Barosu’nda düzenlenen törenle 7 genç avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. Genç avukatların katılımı ile Baro’nun üye sayısı 1704’e yükseldi. Avukatlığa ilk adımı atan Muhammet Alim Bayram, Ayşe Pınar Eren, Ekin Tuna Evgin, Berkan Emekçi, Esra Deniz Zengin, Eyüp İltir, Hacer Aygül’ün yemin ve ruhsatname törenine çok sayıda avukat ve gençlerin aileleri katıldı. 

 

 

ÖZEL BİR MESLEK


Yemin ve ruhsatname töreninden önce konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, avukatlık mesleğinin özelliklerini anlattı. Avukatlığın özel meslekler arasında gösterilebilecek en uygun mesleklerden olduğunu ifade eden Candemir, “Avukatlar, insanlığa, başkalarının hakkına, mülkiyetine, özgürlüğe saygıyı öğreten, insan hak ve bildirgesini yazan, kölelikten kurtuluş bildirgesini yayınlayan, çoğunluğun tiranlığına karşı duran, adaletsizlikle savaşan, kendisini hakkaniyete adayan, eşitlik, özgürlük ve barış için mücadele eden, uzlaşmaya inan insanladır. 

 

 

SİZE İNANIYORUM


Avukatlar hak arama-savunma mesleğinin onurlu temsilcileridir. Bugün burada yemin ederek meslek yaşantısına ilk adımı atan meslektaşlarımızı yetiştiren ailelerine ve onlara yol gösteren meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Mesleğinizi, yaptığınız yemine bağlı kalarak, meslek kurallarına ve mesleki dayanışmaya uygun olarak yapacağınıza inanıyorum. Sizlerin her zaman ve her koşulda Cumhuriyet kuruluş felsefesine bağlı kalarak, hukukun üstünlüğünü, demokratik hukuk devletini, bireysel hak ve özgürlükleri savunacağınıza inancım tamdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3227 TL 5.3015 TL
Euro
EURO
6.0156 TL 5.9916 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA