Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 20:24:12
Advert
Advert Advert
 

KO-MEK yeni dönem için hazır

Eğitim öğretime verilen 15 günlük arayı çok iyi değerlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kurs yöneticileri ve yardımcılarının yanı sıra usta öğreticilerine eğitimler vererek yeni döneme hazırladı
KO-MEK yeni dönem için hazır
Advert

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı toplantıda 2018-2019 eğitim yılı birinci döneminin çeşitli istatistiklerle değerlendirmesi yapıldı. Bir önceki yıl aynı dönem kursiyer sayısına göre yüzde 23’lük artış ve derslik başı ortalama 19 kursiyer ile eğitimlerin devam ettiği belirtilerek emeği geçen tüm personele teşekkür edildi.  Ayrıca yaklaşan ilçe sergileri, KO-MEK Vefası, KO-MEK Hurması projeleri uygulamaları ve kursiyerler arasında gerçekleştirilecek yarışmaların da değerlendirildiği toplantı Liderlik ve Disiplin konularında gerçekleştirilen seminer ile son buldu.

 

DRAMA EĞİTİMİ VERİLDİ


Usta öğreticilere yönelik düzenlenen zümre toplantılarının yanı sıra drama eğitimleri de verilerek yeni döneme stresten uzak bir ortamda hazırlanmaları sağlandı. Verilen drama eğitimleri ile usta öğreticilerin farklı bakış açıları kazanmalarının yanı sıra empati kurmaları ve kendilerini tanımaya yönelik eğitimler gerçekleştirildi. Oldukça eğlenceli bir ortamda gerçekleştirilen eğitimlerde yeni dönem hakkında istişareler de yapıldı.

 


UYGULAMA YAPTILAR


KO-MEK ayrıca Kur’an-ı Kerim usta öğreticilerine zümre toplantıları düzenleyerek yeni dönemde yapılacak eğitimler görüşülürken, Bilişim Teknolojisi Usta Öğreticilerine de visual basıc eğitimi verdi. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Oyun Odası Usta Öğreticilerini masal terapisti eğitimine alan KO-MEK, Güzellik ve saç Bakım Hizmetleri, İşaret Dili, Fotoğraf Çekimi, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Resim, Ebru, Kaynakçılık, Filografi, Takı Tasarım, Ahşap Boyama ve Cini Seramik alanında eğitim veren Usta Öğreticilere pratik eğitimler verilerek uygulama yapıldı.  


KESİNTİSİZ HİZMET 


Kurs yöneticileri ve yönetici yardımcılarına yönelik verilen seminer ve eğitimler Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Strateji planlama ve bilgi işlem birimi personeli tarafından verilen eğitimlerde; Kurumsal sosyal medya kullanımının yanı sıra, kursiyer işlemlerinin yapıldığı bilgi sistemi ve kursiyerlere yönelik kesintisiz hizmet ve hızlı çözümler anlatıldı. Eğitimlerde ayrıca, zaman ve veri kaybının önüne geçilmesi için daha pratik yöntemler anlatıldı. Eğitime verilen 15 günlük arada aynı zamanda pek çok kurs merkezi bakım onarımları gerçekleştirilerek eğitim ortamları için daha iyi şartlar oluşturulması sağlanmış oldu.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA