Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.07.2019 SAAT 06:42:12
Advert
 
Advert

Akademi Lise’den 10 bin 692 öğrenci yararlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi olan Kılavuz Gençlik projesi içerisinde yer alan Akademi Liselerden 2018 yılı içerisinde 10 bin 692 öğrenci yararlandı
Akademi Lise’den 10 bin  692 öğrenci yararlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin model ve ödüllü gençlik projesi ‘Kılavuz Gençlik’ her geçen yıl çalışmalarını arttırarak yoluna devam ediyor. Lise ve üniversite gençliğine yönelik salon programları, tematik kamplar, akademik çalışmalar, sosyal aktiviteler, sportif etkinlikler ve kulüp faaliyetleri olmak üzere birçok alanda hizmet veren ‘Kılavuz Gençlik’ örnek oluyor. ‘Kılavuz Gençlik’ projesi kapsamında kurulan Akademi Lise’den 2018 Akademik Yılı’nda 10 bin 692 öğrenci hizmet aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi olan ‘Kılavuz Gençlik’ gençlerin kariyerine yön vermede önemli rol alıyor. 

 

SANAT, MÜZİK, SPOR, EDEBİYAT


‘Kılavuz Gençlik’ projesi kapsamında Kocaeli genelinde 6 merkez kuruldu. ‘Akademi Liseler’ gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaki, sosyal, akademik alanda olumlu gelişimine katkı sağlayarak, başarılı, özgüven sahibi, sanat, müzik, kültür ve sportif faaliyetleri ile aktif, erdem sahibi bir gençlik yetiştirmek için önemli bir alan haline geldi. Bu hedef doğrultusunda kültürel geziler, spor faaliyetleri, bilgi destek programı, değerler eğitimi, geleneksel el sanatları atölyeleri, gençlik kampları, enstrüman kursları, okuma grupları, duyarlılık oluşturmak amacı ile gerçekleştirilen toplumsal projeler, yarışmalar ve söyleşi programları, yazarlık okulu atölyeleri ve danışmanlık hizmeti gibi birçok alanda çalışma yapıldı. 

 


İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ


Değerler Eğitimi, Akademi Lise öğrencilerinin öz bağlarından, kültür ve medeniyetlerinden kopmamak için uygulanan bir program. Bu kapsamda 2018 yılı içinde Kuran-ı Kerim Meal Okumalarından 140, Divan-ı Muhabbetten 5 bin 509, Hayatı Okuyorum Atölyesinden 16, Tarih Okumalarından 3 bin 589, Edebiyat Okumalarından 2 bin 108 öğrenci hizmet aldı. 2018 yılı içinde öğrenci ve velileri ile üçüncüsü gerçekleştirilen iftar programına 5 bin 100, üniversiteyi kazanan öğrenci tebrik programına ise 900 öğrenci ve veli katıldı. 2018 yılında gerçekleşen ‘Sınav Kaygısıyla Baş Etme ve Motivasyon’ konulu seminere veli ve öğrencilerden oluşan 5 bin 100 kişi katıldı. 


3 BİN 945 ÖĞRENCİ FAYDALANDI


Ayrıca tarih, din, edebiyat ilgili çeşitli konu başlıkları içeren 31 seminer verilirken, bu eğitimlerden 7 bin 105 öğrenci faydalandı. 2018 yılında 4 adet kılavuz gençlik söyleşisi gerçekleşti;  II. Abdülhamit’i Anmak ve Anlamak, Batı Trakya Mücadelesi ve Dr. Sadık Ahmet, Batının Karanlık Düzeni: Sömürgecilik, Gönül Coğrafyası: Balkanlar konu başlıkları altında gerçekleşti. 2018 yılında Akademi Lise öğrencilerine yönelik Omuz Omuza Futbol Turnuvası, spor, gezi ve ziyaretleri, doğa yürüyüşleri, bisiklet kulübü, yüzme etkinliği gibi birçok sportif faaliyet gerçekleştirildi. Sportif faaliyetlerden 2018 yılında toplam 3 bin 945 öğrenci faydalandı. 

 


KÜLTÜR TURLARI DÜZENLENDİ


2018 yılında Akademi Lise öğrencilerine yönelik 5 defa gerçekleştirilen kamp programlarına bin 212 öğrenci katıldı. Öğrencilerin becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan görsel ve işitsel sanatlar atölyelerine birçok genç katıldı. Buna göre 2018 yılın içinde, Geleneksel El Sanatları 610, Ebru Atölyesi 465, Hat Atölyesi 119, Tezhip Atölyesi 26, Ney ve Gitar Kursları 37 öğrenciye hizmet verildi. Akademi Lise öğrencilerinin tarihi, kültür ve medeniyeti yerinde görerek daha yakından tanımaları amacıyla İstanbul, Çanakkale, Konya, Edirne, Bursa, İznik, Safranbolu, Konya, Sakarya illerine toplam 42 tur düzenlenirken etkinliklerden bin 526 öğrenci faydalandı. 


PROJE VE YARIŞMALAR


Kılavuz Gençlik Modeli bünyesi altında faaliyet yürüten Akademi Liseler 2018 yılında birbirinden faydalı proje ve yarışmalar gerçekleştirdi. Psikoloji-Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti ergenlikten yetişkinliğe geçerken, gençlerin karşılaştığı sorunları sağlıklı ve doğru bir şekilde aşılmasına yardımcı olmak amacıyla bu hassas dönemde doğru bilgilendirme ve yönlendirme yapılan bir eğitim çalışması. 2018 yılı içinde 36 psikoloji Atölye çalışması gerçekleştirilirken 135 öğrenciye hizmet verildi. Ayrıca Rehberlik/Danışmanlık 135, Psikoloji Atölyesi 2 bin 124,  Rehberlik Seminerleri 4 bin 89 öğrenci hizmet aldı.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA