Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.08.2019 SAAT 12:59:56
Advert
Advert
 

Öksüz ve yetim yardımı ne kadardır, kimler faydalanabilir?

Annesi, babası ya da her ikisi birden vefat etmiş çocuklar için devletin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yürüttüğü yardım programı ile ilgili detaylar haberimizde! Öksüz ve yetim yardımları ne kadardır, bu nakdi yardımlara kimler, ne şekilde başvuru yapabilir? İşte tüm detaylar...
Öksüz ve yetim yardımı ne kadardır, kimler faydalanabilir?

Vatandaşlar, annesi veya babası vefat etmiş çocuklara yönelik yürütülen düzenli ve nakdi sosyal yardım programı ile ilgili başvuru sürecini öğrenmek istiyor. İşte yapılan para yardımının detayları... Öksüz ve yetim yardımı, 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında, annesi veya babası vefat etmiş 18 yaşından küçük muhtaç durumda olan çocuklar için yapılan nakdi yardımdır.  
KİMLER BAŞVURABİLİR?
Anne vefat etmiş ise baba, baba vefat etmiş ise anne ya da her ikisi de vefat etmiş ise çocuğa bakan kişi başvuruda bulunabilir.
KİMLER FAYDALANABİLİR?
Annesi veya babası vefat etmiş 18 yaşından küçük çocuklar faydalanabilir. Başvuru için T.C. nüfus cüzdanı yeterlidir.
YARDIM MİLKTARI NE KADARDIR?
Yardım tutarı 100 TL'dir. Ödemeler 2 ayda bir yapılır.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7234 TL 5.7006 TL
Euro
EURO
6.3406 TL 6.3153 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA