Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:15:21
Advert
Advert
 

Devlet hastanesinin özel hastaneye sevk etme hakkı var mıdır?

Vatandaşlar, devlet hastanelerinin özel hastanelere sevk etme yetkisi olup olmadığını merak ederken, devlet hastanelerinin yetersiz kaldığını düşündükleri durumlarda özel hastanelere sevk isteyip isteyemeyeceklerini öğrenmek istiyor. İşte devletten özel hastaneye sevk konusunda merak edilen soruların cevapları...
Devlet hastanesinin özel hastaneye sevk etme hakkı var mıdır?

Devlet hastanelerinin özel hastanelere sevk yapıp yapamaması konusu vatandaşlar tarafından merak edilirken, sorunun cevabı Sağlık Uygulama Tebliği'nde yatıyor. İşte sevk işlemleri ile ilgili merak edilenler...

DEVLETTEN ÖZELE SEVK OLUR MU?

Devlet hastaneleri Sağlık Uygulama Tebliği'nde (SUT)belirtilen aşağıdaki hükümler doğrultusunda özel sağlık hizmet sunucularına sevk yapabilirler.

Bunlar;

1-Kişiler, resmi sağlık hizmeti sunucularında uygun yoğun bakım yatağının bulunmamasıve hasta naklinin 112 Komuta Kontrol Merkezi koordinasyonunda gerçekleştirilmesi koşuluyla yoğun bakım tedavisi için özel sağlık hizmeti sunucularına da sevk edilebilir. Bu durumda, naklin 112 Komuta Kontrol Merkezi koordinasyonunda gerçekleştiğini gösterir belge yeterli kabul edilecektir.

2-Ayrıca kişiler, aynıil içindeki resmi sağlık hizmeti sunucularında tedavinin sağlanabileceği radyoterapi merkezi bulunmamasıhalinde radyoterapi tedavisi için aynıil içindeki özel sağlık hizmeti sunucularına sevk edilebilir.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA