Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 23:59:13
Advert
Advert
 

Akupunktur hangi hastalıklara iyidir?

Akupunktur hangi hastalıklara iyidir?

KARTEPE Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, seminerlerine devam ediyor. 2019 yılı hizmet içi eğitim programı kapsamında Uzman Dr. Zeliha Aksoy tarafından belediye personeline akapunktur tedavisi hakkında bilgi verildi. Aksoy, “Çin’de iğne ve ısı anlamına gelen 'Chen-chin' ile adlandırılan bu tedavi yöntemi, Batı’da akus (iğne) ve punctura (batırmak) sözcükleri birleştirilerek akupunktur' olarak adlandırılmıştır. Akupunktur tedavisinde sırt, boyun, el, kulak ve vücudun diğer bölümleri kullanılır. Birçok hastalığa ilişkin en çok uyarı noktasının bulunduğu uzuvlar ise eller ve kulaklardır” dedi.
BİR ÇOK HASTALIKTA...
Dünya Sağlık Örgütü’ne göre akupunkturun etkili olduğu hastalıkları açıklayan Aksoy, “Kas-iskelet sistemi hastalıkları, bel ve boyun fıtığı, siyatik, topuk dikeni, boyun kireçlenmesi, diz kireçlenmesi, kalça eklemi kireçlenmesi, omuz eklemi kireçlenmesi, kondromalazi patella, myofasyal ağrı sendromları, tenisçi dirseği, karpal tünel sendromu, çene eklemi ağrıları, palyatif idame tedavisi, De Quervain hastalığı, kuyruk sokumu ağrısı, psikojen ağrılar, migren olmak üzere birçok sağlık sorununda kullanılmaktadır” açıklamasında bulundu. Seminere katılan personeller bir çok hastalığın tedavisinde etkili bir yöntem olan akupunkturla ilgili bilmediklerini öğrenerek ihtiyaçları doğrultusunda faydalanma imkanına sahip oldu.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7668 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.3933 TL 6.3678 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA