Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:21:49
Advert
Advert
 

Kaç emekçiyi daha kandıracaksınız!

Güvenlik İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Serkan Tenk Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz-Güven Sen’in çalışanları kandırdığını belirterek, “Daha kaç çalışan emekçiyi kandıracaksınız baskı korku ve yalanlar ile sendikacılık yapacak sadece üye peşinde koşacaksınız” dedi.
Kaç emekçiyi daha kandıracaksınız!

Arif BULUT  -Güvenlik İş Sendikası tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasına Güvenlik İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Serkan Tenk, Güvenlik İş Sendikası İl Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, işyeri temsilcileri ve sendika üyeleri katılım gösterdi. Basın açıklamasında Konuşan Anadolu Şube Sekreteri Serkan Tenk üyelerin en iyi kazanımları için mücadele ettiklerini belirterek Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Güven Sen’in güvenlik görevlilerini hayata geçiremeyecekleri vaatlerde bulunarak kandırmakla suçladı.

 


ARKADAŞLARIMIZ KANDIRILDI


Basın açıklamasında konuşan Güvenlik İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Serkan Tenk, “Bugün Burada toplanma amacımız Kocaeli kredi yurtlar müdürlüğünde çalışan özel Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımızın bir sendika hatta konfederasyon tarafından yala vaatler ile kandırılmasını dile getireceğiz.Kamuda çalışan meslektaşlarımız Nisan 2018 de kadro geçiş yaparak devletimizin sürek işçisi olmuşlardır. Sürekli işçi olarak çalışma hayatına devam eden arkadaşlarımız için ise Çalışma bakanlığımız bir sözleşme yayınlamıştır ve bu sözleşmeye göre işçilere % 4+4 zam oranları verilerek 2020'nin 10 ayına ne yazık ki sabitlenmiştir” dedi. 


MÜCADELE EDİYORUZ 


“Türk iş Güvenlik iş sendikası olarak enflasyonun % 20 olduğu yerde % 4 zammın yetersiz kaldığını dile getirirken daha iyi çalışma hayatı için çalışmalar yaparken ne yazık ki birde yalan vaatler veren adı sendika olan yapılar ile mücadele ediyoruz” diyen Tenk konuşmasında, “ Üç yıldır  Güvenlik İş Sendikası üyesi olan Kocaeli kredi yurtlar müdürlüğünde görev yapan arkadaşlarımıza1 Aralık 2018 de gelen Hak iş ve Öz güven sendikası yetkilileri 60 gün içerisinde sadece kendi sendikalarına özel Türkiye geneli Kredi yurtlar müdürlüğünde çalışan 10 bin özel güvenlik görevlisi adına Toplu iş sözleşmesi yapacağını daha iyi sosyal haklar yüksek zam oranları alacağını aleni bir şekilde beyan etmişledir” ifadelerini kullandı. 


SÖZLEŞMESİ UMUDUYLA BEKLEMİŞLERDİR


Sözlerine devam eden Tenk “Bu sendika yetkilileri çalışanlara bir an önce Hak iş konfederasyonuna üye olmalarını olmazlar ise yapılacak toplu iş sözleşmesinden yaralanamayacaklarını söylerken de şeref ve namus üzerine yeminler etmişlerdir.Ne yazık ki amaçları üye sayılarını artırmak olan bu malum yapılar çalışanların haklarını korumak yerine çalışanların beklentilerini ve umutlarını kendi çıkarları için kullanmışlardır. Bugün geldiğimiz noktada ise meslektaşlarımız 2 aydan fazla süredir toplu iş sözleşmesi umuduyla beklemişlerdir. Mağdur olan arkadaşlarımızda burada toplanarak basın önünde kendilerine söz veren Hak-İş ve Öz Güven-Sen yetkililerine seslenerek, “ verilen vaatler ve sözlerin neden yerine getirilmediğini neden 10 binlerce çalışan işçilerin umutlarıyla oynadınız” diye Sorarken tepkilerini ise Hak iş konfederasyonundan istifa ederek göstermişler”  dedi. 

 


YOLLARINI AYIRMALIDIRLAR


Tenk sözlerinin sonunda  “Güvenlik iş sendikası olarak soruyoruz. Daha kaç çalışan emekçiyi kandıracaksınız baskı korku ve yalanlar ile sendikacılık yapacak sadece üye peşinde koşacaksınız. Buradan tüm işçi kardeşlerimize sesleniyoruz. Size gelip yalanlar konuşan kanunları hiçe sayan bu asla taviz vermeyiniz işçiyi temsil etmeyen bu yapılardan bir an önce tüm kardeşlerimiz en kısa zamanda yolarını ayırmalıdırlar. Ayrıca tüm işçi kardeşlerimizi kendilerini temsil eden işçinin Türk iş ailesine katılmalarını önemle belirtirken tüm meslektaşlarımıza saygılarımız iletiyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

 

İşçilerden sendikaya sorular
İşçilerden sendikaya sorular
Taşerondan kadroya geçen Güvenlik İş Sendikasına üye işçiler, sendika yetkililerine sorular yönelterek, geçtiğimiz yıl imzalanan toplu iş sözleşmesi hükümleri kapsamında 6 ayda bir ve yüzde 4 oranında alacakları zamların düşük olduğunu, sendikanın konunun çözümünde gerekli çabayı göstermediğini ifade ettiler
Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA