Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:19:09
Advert
Advert
 

İzmit Ziraat Odası’nda başkanlık seçimi

İzmit Ziraat Odası’nın olağan kongresinde mevcut başkan Yusuf Karaarslan, 80 delegeden 49 oy alarak yeniden başkanlık görevine seçildi.
İzmit Ziraat Odası’nda başkanlık seçimi

Arif BULUT  -İzmit Ziraat Odası’nın olağan kongresi İzmit Kaymakamlığı 3.katında bulunan toplantı salonunda gerçekleştirildi. 3 bin 995 üyesi bulunan odanın kongresinde mevcut başkan Yusuf Karaarslan ile eski yönetim kurulu üyesi İsmail Gün yarıştı. 80 delegenin oy kullandığı kongrede 49 oy alan Yusuf Karaarslan yeniden başkan seçilerek 3.dönemine girdi. Kongrede Divan başkanlığına Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar seçilirken divan başkan yardımcılığına Kocaeli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Bekir Çanakçı, katip üyeliklerine ise Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ve Sapanca Ziraat Odası Başkanı Necati Başar seçildi. 


AYNI ÇİZGİDE 


Kongrede konuşan mevcut Başkan Yusuf Karaarslan, “2 dönemdir sürdürdüğümüz başkanlık görevine yine sizlerin de desteği ile yeniden adayız. Beni tanıyanlar bilir, çizgimden hiç çıkmamışımdır. Aynı çizgide devam edeceğime sizlerin huzurunda söz veriyorum. Aramızda farklı fikirlerde olanlarımız olabilir. Her görüşe saygımız var, genel kurulumuz hepimize hayırlı olsun” dedi. 

 


GÜNAHTA BENİMDE PAYIM VAR 


Karaarslan’ın arından konuşan başkan adayı İsmail Gün, “Sizlerden özür diliyorum. 4 yıl evvel sizlere, en büyük giderleriniz olan yem, ilaç ve gübre giderleri ile ilgili olarak toplu anlaşmalar yaparak sizin giderlerinizi azaltıp cebinize biraz daha fazla para kalması için sizlere sözler vermişti. Ne yazık ki yönetimde kaldığım 2 buçuk sene boyunca bunu ben yerine getirmedim. Bu günahta benim de payım vardır. Bizim amacımız üyelerimizin ayağına gitmekti. Biz ayağa gelene değil ayağa gidene hizmet vermek istiyorduk. O dönem bunları yapamadığımız için sizlerden özür diliyoruz” dedi.


KAZANAN BİZLER OLACAĞIZ 


Sözlerini sürdüren Gün, “Bu oda hepimizindir. Bu odanın namusu ve şerefi hepimizin namusu ve şerefidir. Odamızın saygınlığını arttırmamız lazım. Ne yazık ki tarım ve hayvancılıkta ülkemiz kendi kendine yetemiyor. Politikalarımızda eksiklikler var. Odalarımızın daha aktif olması gerekiyor. Üyelerimizin arasından 80 delege seçtik. 80 delegeden 13 delege mevcut başkanın akrabasıdır. 13. maddeye uyulmamıştır. Bu seçim kesinlikle Ziraat Odasının seçimi değil, bu seçim çiftçilerle Yusuf Karaarslan’ın akrabalarının seçimidir. Seçimin sonucu ne olursa olsun kazanan bizler olacağız. Biz doğru yoldayız” dedi. 

 


BU ARKADAŞLARI ODADAN BEN ATTIM 


Gün’ün ardından yeniden söz alan Yusuf Karaarslan ise, “2014 yılındaki seçimlerde bu arkadaşlarla birlikte yola çıktı. Bizim odamızın geçmişten devam eden davalarımız vardı. İsmail Gün, ‘Biz odadan ayrıldık’ diyor ama bu arkadaşları odadan ben attım. Salim Sapmaz ve Hasan Efe ile birlikte İsmail Gün’ü odadan uzaklaştıran ve üyeliklerini düşüren ben ve odadaki diğer 15 meclis üyemin de imzası ile biz uzaklaştırdık” dedi. 


İSMAİL GÜN’ÜN LİSTESİ 


İsmail Gün
İbrahim Arı
Refik Akyüz
Salim Sapmaz
Eray Sarı
İdris Derin
Musa Akçay
M.Murat Öter
Gökhan Köysu
Hasan Özmen
Hasan Efe
Saim Alkan
Alahattin Eybek
Fikret Bayer
Mehmet Seviş
İmran Özten
Kadir Çorman
Bayram Kolaylık
Sadettin Üstün
Bahattin Uygun
İbrahim Gündoğdu


YUSUF KARAARSLAN’IN LİSTESİ


Yusuf Karaarslan
Hasan Aktay
Feridun Solmaz
Mustafa Parmak
Mehmet Sağlık
Ali Güneş
Murat Şahin
Sedat Aktaş
İbrahim Yılmaz
Hüseyin Evcenler
Mustafa Şener
Nazmi Atlı
Hasan Kaya
Yavuz Acar
Hakan Oruç
Mustafa Erim
Rahmi Kaya
Rıdvan Çelik
Cuma Aruk
Engin Yılman
İbrahim Duman

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA