Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.08.2019 SAAT 15:31:05
Advert
Advert
 

Hürriyet gazetecilerle buluştu

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet ittifakı İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, yerel basının temsilcileriyle bir araya geldi. Programda konuşan Hürriyet, “5 yıl sonra adından söz ettiren bir başkan olmak istiyorum” dedi
Hürriyet gazetecilerle buluştu

Boran KAYALAR  -CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli ‘de bulunan yerel haber kuruluşlarıyla bir araya geldi. Ramada Plaza otelde gerçekleşen toplantıya, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ve yerel gazetelerin genel yayın yönetmenleri katıldı.

 

ÜLKEYE DEMOKRASİ GELECEK

 

Programda ilk olarak söz alan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Seçim sürecinde bugüne kadar STK’larla ve derneklerle buluştuk. Şimdi de sizlerle bir araya geldik. Katılımınız ve desteklerinizden dolayı teşekkür ederim” dedi. Çakar’ın ardından söz alan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Türkiye’de böylesine basına sahip olan başka bir kent yoktur. Zillet diye bir kelimeyi Cumhur İttifakı’nın ortakları söylüyor. Zilletin anlamı hor görme. Biz Millet İttifakı’nın gerçekten inanmış birer ferdiyiz. Millet İttifakı 24 Haziran seçimlerinde oldukça başarılı bir dönem geçirdik. Tek adamlık rejimi bu seçimde bitmek zorunda. Bu ülkeye demokrasi gelecek” şeklinde kullandı.

 

KENDİSİ ÖZEL BİRİ

 

Konuşmasının devamında Yıldız, “Ben İYİ Parti İl Başkanıyım. 1976 yılından beri siyasetin içerisindeyim. Ülkü Ocakları’nda siyasetle tanıştım. Ben vatanseverim, Türk milliyetçisiyim. Benim dine bakış açım yezid soyundan gelmiyor. Ben Atatürk’ü fotoğraflarda seven biri değilim. Her düşüncesini hayatıma empoze ettim. Fatma Hanım’ın bizde çok özel biri var. kendisini hem çok seviyoruz hem bütün desteğimiz onunla. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Fatma Kaplan Hürriyet Belediye Başkanı olacak. Bizim inandığımız doğrular bu milletin gerçekleri” ifadelerini kullandı.

 

BUGÜN FİKİR ALMAYA GELDİK

 

Yıldız’ın ardından söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bugün buraya nutuk atmaya gelmedik. Daha çok basın mensubu arkadaşlarımızın fikrini almaya geldik. Basındaki arkadaşlarımızdan bize karşı şikayetleri var mı onu öğrenmek istiyoruz. Millet İttifakı’nda aramızda hiçbir sorun yok. Biz bu ittifakı şimdiye kadar götürdük, götürmeye devam edeceğiz. Ne benim, ne Fatma Hanım’ın, ne Şanbaz Yıldız’ın şahsi beklentileri yok. Belediye Başkanı kim olmuş önemi yok. Bundan kuşkunuz olmasın. En iyisini bulacağız” diye belirtti.

 

 

BİZLERE IŞIK OLACAK

 

Son olarak söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Kentin daha yaşanabilir olması için herkesten fikir alıyoruz. İşin ehli insanlarla seçim çalışması yürütüyoruz. Ben hukukçuyum, her şeyi bilmem mümkün değil. Sizlerin çözüm önerileri noktasında bizlere çok büyük katkınız olacak. Yarına nasıl bir kent bırakmak isteriz noktasında önerileriniz, bizlere ışık olacak” diye konuştu.

 

SLOGANIMIZI VATANDAŞ SÖYLEDİ

 

Konuşmasının devamında Hürriyet, “5 yıl sonra sadece kaldırım değiştirerek övünen bir başkan olmak istemiyorum. Parmakla gösterilen bir yer, vizyonlu bir yer, demokratik bir yer olsun istiyorum. 5 yıl sonra adından söz ettiren bir başkan olmak istiyorum. Bu vesileyle sizlerin önerilerini almak istedim. Azim ve inançla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kadının güzelliğini yansıtacak şekilde kampanyamızı pozitif bir şekilde yürütmek istiyoruz. ‘Gülümse İzmit Hürriyet Geliyor’ sloganını bize bir vatandaş söyledi ve biz slogan haline getirdik. Yakın zamanda projelerimizi açıklayacağız” şeklinde konuştu.  

 

 

MEYDANA İHTİYACIMZI VAR

 

Gazetemiz genel yayın yönetmeni Adem Turgut ise Hürriyet’e “Kentin yeni meydanlara ihtiyacı var. İnsanlar kendilerine doğrudan fayda sağlayacak projeler bekliyor. Ekonomik krizin içinden geçiyoruz o yüzden vatandaşa dokunacak projeler yapmalısınız.  Engellilere yönelik projeler yapılmalı. Biz 5 yıl sonra nasıl biz İzmit’te yaşayacağız bunu bize anlatmanız gerek. Bizi ikna etmeniz gerek” şeklinde önerilerde bulundu.

 

BÜYÜK KOLAYCILIK

 

Programda söz alan Özgür Kocaeli  Genel Yayın Yönetmeni İsmet Çiğit, “Oyumuz size ama gazete olarak direk destek veremeyeceğiz.  Üstümüzde baskı var. Basın bizi yazmıyor demeniz büyük kolaycılık.  Haber değeri yüksek şeyler yaparsanız size daha kolay yer veririz. Bir de İzmit’te Nevzat Doğan ve önceki başkanlar da bitiremedi. Yürüyüş Yolu’ndaki karga ve sığırcık pisliği ile nasıl baş edeceksiniz bunların altına bez bağlayamadık bir türlü. Özellikle Kocaelispor için kent merkezinde büyük bir tesis yapmayı düşünüyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

 

 

HAKARETE TAHAMMÜLÜM YOK

 

Basın mensuplarının sorularını toplu bir şekilde cevaplayan Hürriyet, “Hiçbir gazeteci arkadaşımıza ayrımcılık yapmadık. Ağır eleştiri dışında hakaret de gördüm. Ama hiç kimseyi eleştirmedim, ötekileştirmedim. Yazı yazanlara da yanlış bir şey varsa düzelttim. Sadece hakarete ve ailemin katılmasına tahammülüm yok. Ben de bir varlığım, bir kadınım, anneyim, bir adamın eşiyim. Yanlış bilinen varsa yanlışı düzelttim” diye belirtti.

 

SEÇMENE ULAŞMAYI ÖNEMSİYORUZ

 

Soruları cevaplamaya devam eden Hürriyet, “Bu dönem CHP olarak bir stratejimiz. İnsanlarla birebir temas kurabileceğimiz şekilde, adayı daha öne çıkartan, adayın hayallerini öne çıkaran bir yol izliyoruz. Büyük kalabalıklarla gezmesi kolay. Seçmeni görmedikten sonra bir anlamı yok. Programlarımızı SKM yazıyor. Biz bir programa en fazla 10 kişi gidiyoruz. Rahat iletişim kurabilelim diye. Kalabalıklardan daha ziyade seçmene ulaşmayı önemsiyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5959 TL 5.5736 TL
Euro
EURO
6.2126 TL 6.1878 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA