Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 18:45:48
Advert
Advert Advert
 

Kandıra Ziraat’ın yeni başkanı seçildi

Kandıra Ziraat Odası’nın olağan genel kurulunda Erdal Çetin ve Recep Şenol’un listesi yarıştı. Seçim sonucunda Erdal Çetin 6 oy farkla Kandıra Ziraat Odası’nın yeni başkanı seçildi
Kandıra Ziraat’ın yeni başkanı seçildi
Advert

Ünal CANKURT  -Kandıra Ziraat Odası Başkanlığı’nın 22’nci olağan genel kurulu Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongreye Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, CHP İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Uğur, İYİ Parti İlçe Başkanı Hilal Altınay, AK Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan, İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, Kocaeli Damızlık Birliği Başkanı Cemil Gülfen, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Gödek, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Şenol, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda üretici katılım sağladı. 

 

KEMALETTİN ER VEDA ETTİ


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede divan başkanlığını Ahmet Gödek, başkan vekilliğini Bekir Çanakçı, sekreterliği ise Ayhan Pekcan ve Raif Yıldız yürüttü. Programda ilk olarak Mevcut Başkan Kemaletin Er söz aldı. Yaklaşık 25 yıl boyunca oda başkanlığını yürüten, yaşı itibariyle kongrede yeniden aday olmayan Er, delegelerden ve üreticilerden helallik istedi.

 

 

YAPACAĞIMIZ ÇOK HİZMET VAR


Yaklaşık 30 yıldır Kandıra Ziraat Odası’nda görev yapan, adaylığı için geçtiğimiz aylarda görevinden ayrılan Erdal Çetin, şöyle konuştu: “3 yıl önce oda yöneticilerimizle birlikte odamıza toprak tahlil laboratuarını kazandırmaya çalıştık. Fakat bu çalışmamız esnasında odamızın hizmet binasının yeterli gelmediğini gördük ve Kandıra Belediyesi ile ortak hizmet binası protokolü yaptık. Önümüzdeki yıllarda hizmet binamıza kavuşacağız. Mısır kurutma ünitesi için de söz veriyorum. Gerekli çalışmaları yapıp bu projemizi hayata geçirmeye çalışacağım. Yapacağımız çok hizmet var. Kongremiz tüm çiftçilerimiz için hayırlı uğurlu olsun.”

 

 

ÇİFTÇİMİZE HİZMET EDEN KURUM


Kongrede aday olan Recep Şenol ise, “Çiftçiler için çok önemli olan Ziraat Odası’nın bize hem danışmanlık hem de yön vermesi gerekir. Ama bazı çiftçilerimiz odamızı sadece aidat ödedikleri kurum olarak görüyor. Biz bu algıyı değiştirmek istiyoruz. Kandıra Ziraat Odası’nı çiftçimize hizmet eden kurum haline getireceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

 

YENİ BAŞKAN ÇETİN


Gündem maddelerinin okunup onaylanmasının ardından kapalı oylamayla seçimlere geçildi. 92 delegenin oy kullandığı seçimlerde Recep Şenol’un listesi 43 oy, Erdal Çetin’in listesi ise 49 oy aldı. 6 oy farkla seçimleri kazanan Erdal Çetin, Kandıra Ziraat Odası’nın yeni başkanı oldu. 

 

İŞTE LİSTE


Erdal Çetin’in listesi şu isimlerden oluştu: Muzaffer Yıldız, Erol Şavk, Süleyman Usta, Nihat Demirtaş, Rıfat Yüksel, Erdem Bal, Fahrettin Uçar, Recep Alçın, İsmail Ökmen, Vedat Buran, Mahmut Bozkır, Erol Akbaba, Mehmet Şenol, Tahsin Kan, Çetin Türgan, Mustafa Kırtay, Şenol Maviş, Beyhan Şen, Dursun Kalay, Hidayet Akyıldız. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA