Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:28:57
Advert
Advert
 

Resim sergisine yoğun ilgi

ODTÜ GV Özel KYÖD Okulları eğitimde 20 yılını bir dizi etkinliklerle kutlamaya başladı. Bu kapsamda öğrencilerin eserleriyle hazırlanan ‘Pop Art’ resim sergisi büyük ilgi ve beğeni gördü
Resim sergisine yoğun ilgi

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD Okulları, resim öğretmenleri Selen Şeyşane ve Sevinç Kaya öğrencileriyle birlikte eğitimde 20 yıl kutlamalarına özel bir çalışma olan ‘Pop Art’ resim sergisiyle renk kattılar. Popüler Sanat’ın kısaltılmış adı olan Pop Art; 1950’li yıllarda soyut dışa vurumculuğa tepki olarak başlayan bir akım. Bu anlayışla yapılan sanat eserlerinde, soyut görünümlerin yerini somut ve olduğu gibi yansıtılan nesneler ile günlük kullanım ürünleri alır. Tüketim çılgınlığı yaşayan toplum akımı zaman fazlaca övgü, kimi zamanda fazlaca yergi niteliği taşıyan eserler Pop Art akımıyla görülmektedir. Özel ODTÜ KYÖD öğrencilerinin bu anlayışla, Romero Britto ve Francisco Ceron gibi günümüz sanatçılarının eserlerinden yola çıkılarak yaptıkları 22 eser ile bir adet pop art heykel geçtiğimiz günlerde Symbol ve Arasta AVM salonlarında sergilendi. Yapıtları ilginç ve çok başarılı bulan konuklar öğrenci ve öğretmenlerini kutladı.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA