Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 05:47:33
Advert
 
Advert Advert

KO-MEK girişimciliği anlatıyor

KOSGEB kredisi almak için ön şartlardan biri olan uygulamalı girişimcilik kursları, KO-MEK’te devam ediyor. Şubat ayı boyunca kurslar Gebze bölgesindeki KO-MEK kurslarında verilecek
KO-MEK girişimciliği anlatıyor

KO-MEK, KOSGEB kredisi almak isteyen vatandaşlara yönelik eğitim desteğini sürdürüyor. KOSGEB Kredisi alabilmek için gerekli olan Uygulamalı Girişimcilik Kursları KO-MEK tarafından veriliyor. KO-MEK eğitim yılının ikinci yarısında söz konusu dersleri kendi kurs merkezlerinde vermeye devam edecek. Şubat ayı boyunca bu kurslar Gebze bölgesindeki KO-MEK kurslarında verilecek. 

 

EĞİTİM DESTEĞİ 


Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, işyeri açmak isteyen vatandaşlara kredi desteğini bu yıl da devam ettiriyor. KOSGEB kredisinden faydalanmak için öncelikli olarak Uygulamalı Girişimcilik Kursu’na gitmek gerekiyor. KOSGEB ve İşkur ile işbirliği içinde olan KO-MEK ise bu işbirliğine eğitim kanalıyla destek veriyor. 


ŞUBATTA GEBZE’DE


Kurslar, ay boyunca Gebze bölgesindeki kurs merkezlerinde gerçekleştirilecek. Bu dönemin ilk kursu 11-14 Şubat tarihleri arasında Yenimahalle, Osman Gazi ve Şekerpınar kurs merkezlerinde düzenlenecek. Şubat ayı içindeki ikinci etap kurslar 18-21 Şubat tarihleri arasında Gebze (Kaynak Atölyesi) ve Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi’nde; üçüncü etap kurslar ise 25-28 Şubat tarihlerinde Beylikbağı Kurs Merkezi’nde yapılacak. 

 


BİLGİLENDİRME


Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, KOSGEB kredisinden yararlanarak kısa sürede iş kurmak isteyen vatandaşlar için tanıtım toplantısı düzenledi. Beylikbağı Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğünün yanı sıra KOSGEB ve İŞKUR yetkilileri katıldı. 


32 SAATLİK EĞİTİM


Bilgilendirme toplantısında, KO-MEK’in, KOSGEB ve İşkur ortaklığına eğitim kapsamında destek verdiği kaydedilerek, kursiyerlere 32 saatlik ders sonunda kendi fikirlerine yönelik iş planlarını yapmaları konusunda yardımcı olunduğu ifade edildi. Toplantıda, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yardım etmek, onları kalkındırmak ve ekonomik faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla destek kredisi verildiği söylendi. Bunun yanı sıra günlük harcırahlar konusunda bilgi sunuldu.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA