Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 00:00:15
Advert
Advert
 

Ne zaman tedbir alacaksınız?

'Olası bir depremde yıkılacak' raporu verilen Kocaeli Vergi Dairesi binasında, aradan geçen 5 yıla rağmen herhangi bir çalışma yapılmadı
Ne zaman tedbir alacaksınız?

Boran KAYALAR  -İstanbul Kartal'da yıkılan ve 11 kişiye mezar olan bina; Hasarlı binaların adeta canlı tabutlar haline geldiğini bir kez daha gözler önüne serdi. İlimizdeki birçok binada da 17 Ağustos depreminden sonra büyük hasar gördüğü halde herhangi bir önlem alınmış değil. Yüzlerce personelin çalıştığı, her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Kocaeli Vergi Dairesi de onlardan biri.


HER AN YIKILABİLİR
Yoğunluğu nedeni ile Türkiye'nin en büyük vergi dairelerinden olan Kocaeli Vergi Dairesi binası hakkında Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, 2014 yılında kapsamlı bir denetim ve inceleme yaptı. Ardından da söz konusu binanın olası bir depremde yıkılabileceği uyarısında bulundu. Hatta bu inceleme rapor haline getirildi ve Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı'na gönderildi.

 


HİÇ ÇALIŞMA YOK


Rapor sonrası, dairenin taşınması için yer arayışı başladı. Bir ara, eski Valilik binasına taşınması gündemdeydi. Büyükşehir de İzmit 42 Evler'de 17 dönümlük bir araziyi, bina yapılması için tahsis etti. Ancak her iki projeden de vazgeçildi. Üstelik aradan geçen 5 yıla rağmen, binada herhangi bir çalışma yapılmadı. Yani bina, hem çalışanlar hem de mükellefler için büyük bir risk oluşturuyor.

 

5 YILDIR ÇALIŞMA YOK

Küçük resimdeki belge, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne ait. Belgede, "Yapılan incelemeler sonrasında yapının kullanılması can güvenliği bakımından sakıncalıdır" deniliyor. Buna rağmen bina hala boşaltılmadı. Boşaltılmadığı gibi hiçbir güçlendirme çalışması da yapılmadı.  

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7668 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.3933 TL 6.3678 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA