Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.07.2019 SAAT 06:09:07
Advert
 
Advert

"Tramvayı Kartepe'ye kadar ulaştıracağız"

Otogar-Sekapark arasında çalışan tramvay hattına 3 yeni durak daha eklendi. Kongre Merkezi, SEKA Devlet Hastanesi ve Okullar Bölgesi olarak adlandırılan durakların açılışı için Bilim Merkezi durağı önünde tören düzenlendi.
"Tramvayı Kartepe'ye kadar ulaştıracağız"

Arif BULUT  -Günde yaklaşık 30 bin insanın taşındığı tramvay hattı büyüdü. 2.2 km’lik Sekapark- Plajyolu arasındaki proje kapsamında 1.600 metrelik Seka Devlet Hastanesi- Okullar bölgesinden oluşan birinci kısımda çalışmaların tamamlanması sonrasıSeka Park durağının arından Kongre Merkezi, SEKA Devlet Hastanesi ve Okullar Bölgesi olarak 3 yeni durak daha tramvay hattına eklenmiş oldu. Yeni istasyonları açılması ile birlikte 11 olan istasyon sayısı da 14’e yükseldi. Aynı zamanda toplam da 15 kilometrelik metrelik tramvay hattına 5 kilometre daha eklenerek 20 kilometreye çıkartılmış oldu. Bilim Merkezi durağı önünde gerçekleştirilen törene Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Milletvekili Fikri Işık, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


TRAMVAY SAYISI 15 OLDU
1 Ağustos 2017’den itibaren 12 tramvay ile Kocaeli halkının hizmetinde olan Akçaray araç sayısını yükseltmeye devam ediyor. Akçaray, Kocaeli halkına sunduğu hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için 6 tane daha sipariş verildi. Sırasıyla gelecek olan tramvaylardan ilki 27 Aralık ikinci 29 Aralık’ta gelirken 3’üncüsü ise geçtiğimiz günlerde raylara indirildi. Böylelikle araç sayısı 15’e yükseltilerek hizmet kapasitesi ve kalitesi artırılmış oldu.

 


NEREYE GÖRÜTÜREBİLİYORSAK ORAYA KADAR GÖTÜRECEĞİZ 
Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “ Yine büyük bir sevinç yaşıyoruz. Tramvay konusunda gelen ilgi bizleri gerçekten çok mutlu etti. Bundan sonra tramvay nereye kadar götürebiliyorsak oraya kadar götüreceğiz. İlk hedefimiz Kuruçeşme olacak. Daha sonra stadyumumuza, Kartepe’ye kadar ulaştıracağız. Tramvayın çok büyük avantajları var. Hem ekonomik hem de çevreye zarar vermiyor.  Her geçen yıl hizmet ağı genişleyecek ve büyüyecek. Bu zor hizmette emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

 


ÖZ GÜVENİMİZ ARTTI 
“Bu hizmet inşallah her yere uzayacak” diyerek sözlerine devam eden Karaosmanoğlu “ Türkiye’nin en büyük yatırımlarında olan 5 milyarlık metro hizmetini de 2023’e kadar tamamlayacağız.  Cumhurbaşkanımız ile birlikte artık öz güvenimiz arttı. Artık daha fazla üretiyoruz. Ülkem adına gurur duyuyorum. Bu ürünlerin büyük çoğunluğu da dünyaya satıyoruz. Askeri anlamda da kimseye muhtaç olmadan ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Bizim teknik elemanlarımızın önünü açtığı sürece yapamayacağımız, hiçbir şey yok. Sözü dinlenen bir ülkenin vatandaşı olmak için bizler görevimizi yerine getireceğiz. Sandıkta doğru tercihi yapacağız” dedi.

 


ŞEHİR HASTANESİNE KADAR UZATACAĞIZ
Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan AK Parti Milletvekili Fikri Işık “ Tramvay işi gerçekten çok zor bir iştir. Bu tip hizmetleri İzmit gibi genişleme alanı kısıtlı olan bir ilde yapmak, çalışan bir arabayı tamir etmeye benzer. İzmit halkı Tramvayı sevdi.  Günlük yolcu sayımız 30 bini geçti. Demek ki İzmit halkı bu hizmeti benimsedi ve sahip çıktı. Bu güzel hizmette emeği geçen herkesten Allah razı olsun.  Tramvay ilk etapta okullara kadar uzatıldı ki yavrularımız ulaşımda sıkıntı çekmesin. İnşallah stadyuma kadar, şehir hastanesine kadar tramvayı uzatacağız. 15 yılda ilimizde çok önemli hizmetler yaptık. Büyükşehir ne yaptı diyenler gözlerini açsın ve etraflarına baksın” dedi.

 


ESKİDEN SU YOK DİYORLARDI ŞİMDİ İNTERNET YOK DİYORLAR 
Sözlerine devam eden Işık “ Genel seçimler bittikten sonra tüm köyleri gezdim. İnsanlarla oturup konuştuk. 16 yıl önce köylerin en önemli sorunu suydu. İkinci sorun ise yoldu. Bir muhtar köy yolunun yamasını yaptırırsa büyük başarılı olarak görülüyordu. Bugün geldiğimiz noktada bu sıkıntılar artık yok. Bu yaz en önemli sorun ise internet erişiminde ki sorun oldu. Şimdi interneti her köyümüze ulaştırmak bizim görevimiz. Şehrimizin yeni ihtiyaçlarını tespit edip, yeni çözümler üretmek bizlerin görevidir. İzmit Belediye Başkan Adayımız Sibel Gönül, her hizmette emeği olan, mütevazi bir arkadaşımız. İnşallah yeni dönemde bu hizmetlerde kendisi de olacaktır” dedi.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6971 TL 5.6744 TL
Euro
EURO
6.3709 TL 6.3455 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA