Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 25.09.2020 SAAT 19:54:23
Advert
 

Ayaz SEDAŞ'a sert çıktı

Ayaz SEDAŞ'a sert çıktı
Advert

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Başiskeleli muhtarlar ile bir araya geldi. Toplantıda muhtarların ortak şikayetleri SEDAŞ’a yönelikti

Arif BULUT - Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 5’inci muhtarlar toplantısında Başiskeleli muhtarlar ile Başiskele Belediyesi Kültür Merkezinde bir araya geldi. Toplantıya Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik  Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Altıntaş, kamu kurum müdürleri, ve 37 mahalle muhtarı katıldı. Vali Aksoy’un yaptığı konuşmanın ardından muhtarların sorunlarını dinledi. Muhtarların ortak sıkıntıları elektrik kesintileri nedeni ile SEDAŞ’a yönelikti. Yapılan şikayetlere cevap veren SEDAŞ Genel Müdürü Dr. Ersan Şentürk  “Toplamda 200 saatlik bir elektrik kesintisi oldu. Bu konuda yeniden çalışmalarımızı yapacağız. Başiskele’nin şebekesi bizim için şuan için yeterli değil” dedi. Şentürk’ün konuşmasına cevap veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise “Bu güne kadar tüm kurumlarımız ile iş birliği içerisinde uyum içerisinde çalıştık sadece sıkıntımız SEDAŞ ile sıkıntı yaşıyoruz. Sayın müdürümüz 1 yıldır görev yapıyor, kendisinin konuşması biraz kabadayı üslubunda ama el yumruğu yemeyen kendi yumruğu balyoz sanırmış diyerek önümüzde ki süreci göreceğiz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ BİZİM EN BÜYÜK YATIRIMIMIZDIR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Hüseyin Aksoy “ Bizim en önem verdiğimiz konu eğitim. Bu anlamda okul çağında olup okula devam etmeyen hiçbir öğrencimiz olsun istemiyoruz. Tüm öğrencilerimizin okullarda olması için çaba göstermek muhtar olarak sizlerin ve hepimizin sorumluluğundadır. Ekonomik durumun kötü olmasını bir bahane olarak kabul etmiyoruz. Sosyal yardımlaşma anlamında tüm çocuklarımıza burada yardım yapılmaktadır. Okula giden eğitimini tamamlayan çocuklarımız bizim en büyük yatırımımızdır. Okuma yazma bilmeyen vatandaş sayımız az da olsa bu sayıyı tamamen bitirmemiz gerekiyor” dedi.

YENİ NUFUS KİMLİK KARTLARI

Sözlerine devam eden Aksoy “ Halk eğitim faaliyetlerinde daha çok insanımıza ulaşmamız gerekiyor.  Mahalleleriniz kurs almak isteyen vatandaşların taleplerini bizlere ulaştırmanızı istiyoruz. Yeni nüfuz kimlik kartlarını da kentimizde yüzde 22’si yeni kimliklerini aldı. Ancak yeni kimlik kartlarını almayan yüzde 78’lik kısmı oluşturan vatandaşlarımız için nüfus müdürlüğümüz hafta sonları da çalışacak. Bu anlamda sizlerin vatandaşlara yapacağınız uyarılar önemli olacak” dedi.

OKUL CİVARINDA BEKLENMESİNİ YASAKLADIK

Bağımlılık ve uyuşturucu konusuna da değinen Aksoy “ Kocaeli olarak uyuşturucu eğlen planımızı yeniledik. Uyuşturucu ve bağımlılık konusunda önümüzde ki dönemde daha yoğun bir çalışma yürüteceğiz.  Uyuşturucu konusunda mahallelerinizde ,kullanan, üreten varsa bu konuları ilgili birimlerimizle paylaşmanızı istiyoruz. Okul civarında farklı gurupların beklemesini yasakladık. Okul saatlerinde internet kafede olan öğrenciler konusunda da internet kafelere cezai yaptırım uyguluyoruz.  Yasa dışı göç konusunda da güvenlik kurumlarımızı bilgilendirmeniz bizim için değerli” dedi.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Engelli vatandaşlar konusunda yapılan çalışmalar hakkında da konuşan Aksoy “Son 10 yıl içerisinde engellilere yönelik yapılan çalışmalar var bizlerin sizlerden isteğimiz bu hizmetlerden haberi olmayan kişileri bildirmeniz. Aynı zamanda engelli veri tabanı ile de tüm engelli vatandaşlarımızı tek bir sistemde görmek istiyoruz. Bölgenizde ki engellileri bizlere bildirmenizi istiyoruz ki onlara sosyal haklarını kazandıra bilelim. Hastanelerimizin görev alanlarına göre evde sağlık hizmeti veriliyor. Bu konuda evde sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlara da bu hizmeti halkımıza iletmek istiyoruz” dedi.

SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUK İSTEMİYORUZ

Aksoy sözlerinin sonunda “Aldığımız kararla sokakta çalışan çocuk istemiyoruz. Sokakta çalıştan çocuktan bir şey alan kişiye da para cezası vereceğiz. Anne ve babaya yaptırım uygulanacak. Bu konularda da siz muhtarlarımızdan yardım bekliyoruz. Dilenmenin hiçbir gerekçesi olamaz. Eğer maddi ihtiyacı olan kişiler varsa gerekli yardım yapılacaktır. Dilenciliği sektör haline getiren kişilere müsaade etmeyeceğiz. Suriyeli de olsa hiçbir gerekçe ile dilenme müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

MUHATLARIN ORTAK SORUNU SEDAŞ

Vali Hüseyin Aksay konuşmasının ardından Başiskeleli muhtarların sorunlarını ve önerilerini dinledi. Başiskele’nin 37 Mahalle muhtarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda muhtarların ortak şikâyeti SEDAŞ’ın elektrik kesintilerine yönelikti.  SEDAŞ’ın alt yapı konusunda yetersiz kaldığını ve muhatap bulunamadığı konusunda Vali Aksoy’a şikayette bulunan muhtarlar konun çözüme ulaştırılmasını istediler.  Muhtarların bir diğer sıkıntısı ise Çuhana deresinde ki fabrika atıkları nedeniyle oluşan kirlilik konusunda fabrikalara yönelik önlem alınması oldu.

SEDAŞ CEVAP VERDİ

SEDAŞ ile ilgili yapılan eleştire cevap veren SEDAŞ Genel Müdürü Dr. Ersan Şentürk  “ Başiskele benim içinde 7 yıldızlı bir kent. Ben muhtarlarımı makamlarında ziyaret edeceğim. Kendilerini de görüşmeye bekliyorum. Toplamda 200 saatlik bir elektrik kesintisi oldu. Bu konuda yeniden çalışmalarımızı yapacağız. Başiskele’nin şebekesi bizim için şuan için yeterli değil. Başiskele Muhtarlar Derneği başkanımızın ve diğer muhtarlarımızı konuları değerlendirmek üzere müdürlüğümüze davet ediyorum. Tüm sorunları birlikte halledeceğiz ” dedi.

EL YUMRUĞU YEMEYEN KENDİ YUMRUĞU BALYOZ SANIRMIŞ

Şentürk’ün ardından konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz “Bu güne kadar tüm kurumlarımız ile iş birliği içerisinde uyum içerisinde çalıştık sadece sıkıntımız SEDAŞ ile sıkıntı yaşıyoruz. Sayın müdürümüz 1 yıldır görev yapıyor, kendisinin konuşması biraz kabadayı üslubunda ama el yumruğu yemeyen kendi yumruğu balyoz sanırmış diyerek önümüzde ki süreci göreceğiz” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA