Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 20.02.2019 SAAT 03:02:34
Advert
 
Advert Advert

Bez torbaya sanatsal vurgu

Kursiyerler, öğrenciler için çevre duyarlılığına anlam katan muhteşem bir oyun sahneledi. Oyunda çevrenin korunması ve atık yönetimi konuları hem eğlenceli hem de eğitici bir bakış açısıyla ele alındı.
Bez torbaya sanatsal vurgu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının Tiyatro Branşı kursiyerleri, çevre duyarlığına yönelik son derece önemli bir çocuk oyunu sahneledi. ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ adlı çocuk oyununda çevrenin korunması ve atık yönetimi gibi konularda çocuklara mesajlar verildi. KO-MEK Tiyatro Branşı kursiyerlerinin rol aldığı oyunu Tiyatro Branşı Usta Öğreticisi Özden Tezcan yönetti. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu öğrenciler ve velileri izledi. İnteraktif oyunda çocuklar da zaman zaman rol aldı. Oyunda çevrenin korunması ve atık yönetimi konuları hem eğlenceli hem de eğitici bir bakış açısıyla ele alındı.  

 


ÇEVRENİN ÖNEMİ VURGULANDI


Çevredeki sorunlar nedeniyle ormandan göç etmek zorunda kalan hayvanların üzüntüsünün anlatıldığı oyunda kırmızı başlıklı kız ve babaannesinin çabaları ile çevre konusunda yapılması gerekenler ifade edildi. Öte yandan oyunda naylon poşete karşı Meslek ve Sanat Eğitimi Kursiyerleri tarafından üretilen KO-MEK Torbası da rol aldı. Oyunda çocuklara KO-MEK torbası gösterilerek, kimyasal yapısı nedeniyle çevre ve besinler üzerinde önemli bir tehlikeye neden olan naylon poşete karşı bez torbanın kullanılması anlamlı mesajlarla anlatıldı. Öte yandan KO-MEK Tiyatro Branşı kursiyerleri izleyenlerden tam not aldı. Kursiyerler başarılı sahne performanslarıyla profesyonel tiyatro sanatçılarını aratmadı. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3227 TL 5.3015 TL
Euro
EURO
6.0156 TL 5.9916 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA