Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:18:43
Advert
Advert
 

Bez torbaya sanatsal vurgu

Kursiyerler, öğrenciler için çevre duyarlılığına anlam katan muhteşem bir oyun sahneledi. Oyunda çevrenin korunması ve atık yönetimi konuları hem eğlenceli hem de eğitici bir bakış açısıyla ele alındı.
Bez torbaya sanatsal vurgu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının Tiyatro Branşı kursiyerleri, çevre duyarlığına yönelik son derece önemli bir çocuk oyunu sahneledi. ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ adlı çocuk oyununda çevrenin korunması ve atık yönetimi gibi konularda çocuklara mesajlar verildi. KO-MEK Tiyatro Branşı kursiyerlerinin rol aldığı oyunu Tiyatro Branşı Usta Öğreticisi Özden Tezcan yönetti. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu öğrenciler ve velileri izledi. İnteraktif oyunda çocuklar da zaman zaman rol aldı. Oyunda çevrenin korunması ve atık yönetimi konuları hem eğlenceli hem de eğitici bir bakış açısıyla ele alındı.  

 


ÇEVRENİN ÖNEMİ VURGULANDI


Çevredeki sorunlar nedeniyle ormandan göç etmek zorunda kalan hayvanların üzüntüsünün anlatıldığı oyunda kırmızı başlıklı kız ve babaannesinin çabaları ile çevre konusunda yapılması gerekenler ifade edildi. Öte yandan oyunda naylon poşete karşı Meslek ve Sanat Eğitimi Kursiyerleri tarafından üretilen KO-MEK Torbası da rol aldı. Oyunda çocuklara KO-MEK torbası gösterilerek, kimyasal yapısı nedeniyle çevre ve besinler üzerinde önemli bir tehlikeye neden olan naylon poşete karşı bez torbanın kullanılması anlamlı mesajlarla anlatıldı. Öte yandan KO-MEK Tiyatro Branşı kursiyerleri izleyenlerden tam not aldı. Kursiyerler başarılı sahne performanslarıyla profesyonel tiyatro sanatçılarını aratmadı. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA