Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 20:42:43
Advert
Advert Advert
 

Geleceğin Selahaddin Eyyubileri yetişecek

Dilovası Selahaddin Eyyubi Akademi Lise, düzenlenen tanıtım programı ile öğrencilerin hizmetine açıldı. Tanıtım töreninde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu lisede geleceğin Selahaddin Eyyubileri yetişecek” dedi
Geleceğin Selahaddin Eyyubileri yetişecek
Advert

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı lise ve mezun öğrencilere okula hazırlık ve sosyal eğitim programı adı altında ücretsiz hizmet veren Akademi Lise, hizmet halkasına bir yenisini daha ekledi. İzmit, Gebze, Gölcük, Karamürsel ve Derince’den sonra Dilovası Selahaddin Eyyubi Akademi Lise, düzenlenen tanıtım programı ile öğrencilerin hizmetine açıldı. Tanıtım töreninde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu lisede geleceğin Selahaddin Eyyubileri yetişecek” dedi.  

 

YOĞUN KATILIM SAĞLANDI
Dilovası Selahaddin Eyyubi Akademi Lise’nin önünde gerçekleşen tanıtım törenine TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Büyükşehir Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Büyükşehir yetkilileri, veliler, öğrenciler ve çok sayıda Dilovalı vatandaş katıldı.

 


SELAHADDİN EYYUBİLER YETİŞECEK 
Dilovası ilçesinde hizmet verecek Lise’nin ismi Selahaddin Eyyubi olurken, Başkan Karaosmanoğlu, Kudüs Fatihi, büyük İslam Komutanı Selahaddin Eyyubi’nin isminin bu lisede yaşayacağını söyledi. Karaosmanoğlu, “Bu lisede geleceğin Selahaddin Eyyubileri yetişecek. O Selahaddin ki büyük komutan ve İslam’a sahip çıkan adam gibi bir adam. Kürt bir kardeşimizdi ülkesini savunan Kudüs’e sevdalı bir yiğitti. Onun gibilerine ihtiyaç var. En güzel hizmet manevi hizmettir. Gençlerimize inanıyorum ve güveniyorum bizim yaptıklarımızdan çok daha güzelini burada yetişen gençler yapacaktır” ifadelerini kullandı. 


ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ 
İdealleri ve hedefleri olan, ülkesini seven bir gençliğin Akademi Lise gibi değerli kurumlarda yetişeceğini belirten Başkan Karaosmanoğlu,  “Gençlerimizin iyi yetişmesini istiyorsak onların her anını güzel şeylerle doldurmamız gerekiyor. Anneler ve babalar çocukların hayatlarını şekillendirin, onları vatana, millete birer hayırlı evlat olarak yetiştirin. Bayrağına aşık ülkesine sevdalı birer evlat yapın. Onları sanat, spor ve diğer aktivitelerle tanıştırın. Biz elimizden geleni yapacağız.  Bizler gençliğe güzel örnek olursak onlar yolunu bulur. Gençlerin kabahati yok kabahat büyüklerde” dedi. 

 


DİLOVASI İLEÇEMİZE ÖNEM VERİYORUZ
Dilovası ilçesine önem verdiklerini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu,“Bu tür güzel tesislerle sizlere gençliğimize kılavuz olacaklarını belirtti. Karaosmanoğlu, “Gençlerimize değer verelim onlar toplumun mimarı, kız evlatlarımıza önem verelim, onlar geleceğin anneleri toplumumuzun mimarları olacaklar. İnşallah bu kurumumuzda da önümüzü aydınlatan imanlı gençler yetişecek. Faydalı insanlar olmaya gayret edelim. Bu kurumumuzun bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.


MODERN BİR EĞİTİM YUVASI
Dilovası Selahaddin Eyyubi Akademi Lise, modern bir eğitim yuvası olacak. 6 kattan oluşan lise, toplam 900 m2 ve 450 öğrenci kapasiteli. İçerisinde 5 tane derslik ve 1 tane bilgisayar sınıfı bulunan lisede; satranç odası, mescit, geleneksel sanat atölyesi, playstation sınıfı, spor salonu, PDR odası, kütüphane ve gençlerin sohbet edebileceği fuaye yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA