Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.07.2019 SAAT 06:06:17
Advert
 
Advert

Camiye geldiler hediyelerine kavuştular

"Haydi çocuklar camiye" projesi kapsamında yarı yıl tatilini camide geçiren çocuk ve gençler hediyelerine kavuştu
Camiye geldiler hediyelerine kavuştular

2018-2019 eğitim- öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasına günler kala çocukların yarıyıl tatilini verimli geçirmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ve Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından ‘Haydi Çocuklar Camiye’ kampanyası düzenlendi. Çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamındaki yarışmada dereceye giren çocuklara hediyeler verileceği açıklandı. 

 

 

PUANLAMA VAR 
Proje, çocuklara 'sabah namazı 10 puan, öğle namazı 5 puan' şeklinde puanlama sistemiyle camide cemaatle birlikte namaz kılma alışkanlığını yerleştirmeyi amaçlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtım yerlerine gönderilen yazıda çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek amacıyla "haydi çocuklar camiye projesi" 2019 yılı için şartnamesi gönderildi. "Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap" sloganıyla gerçekleşen "Haydi Çocuklar Camiye" projesinde dereceye giren çocuklara çeşitli hediyeler veriliyor. 

 

 

HEDİYELER VERİLDİ
"Haydi çocuklar camiye" projesi kapsamında Gölcük Ulaşlı Mahallesi’ndeki gençlere Ulaşlı Camii Derneği ve Ulaşlı Gençlik Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ortaklığında hediye takdim edildi. Proje kapsamında 47 genç hediyesine kavuştu. Kocaeli Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Bahadır Aligül ve Gölcük Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu tarafından Gölcük Gençlik Merkezi’ndeki öğrencilere kitap hediyeleri oldu. Gençlik üzerine çalışmalar devam edeceği vurgulandı.

 

 

TEŞVİK EDİYORUZ
Bu önemli projeye Kocaeli’nin tanınmış simalarından Burhan Abiş de destek vererek çocuklara hediye dağıttı. Diğer yandan projeye büyük destek veren Ulaşlı Gençlik Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin başkanı Ercan Büyükbaş, çocuklar ve gençler için düzenlenen projeleri çok önemsediklerini ifade ederek, “Derneğimiz olarak böyle güzel projelerin yanında yer alıyoruz. Çocuklarımızın camide dolu dolu, öğrenerek bir tatil geçirmesine Ulaşlı Camii İmamı Yasin hocamızın katkıları takdire şayandır. Bu projeleri gerçekten önemsiyor ve teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6971 TL 5.6744 TL
Euro
EURO
6.3709 TL 6.3455 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA