Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.02.2019 SAAT 17:23:33
Advert
 
Advert Advert

Camiye geldiler hediyelerine kavuştular

"Haydi çocuklar camiye" projesi kapsamında yarı yıl tatilini camide geçiren çocuk ve gençler hediyelerine kavuştu
Camiye geldiler hediyelerine kavuştular

2018-2019 eğitim- öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasına günler kala çocukların yarıyıl tatilini verimli geçirmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ve Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından ‘Haydi Çocuklar Camiye’ kampanyası düzenlendi. Çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamındaki yarışmada dereceye giren çocuklara hediyeler verileceği açıklandı. 

 

 

PUANLAMA VAR 
Proje, çocuklara 'sabah namazı 10 puan, öğle namazı 5 puan' şeklinde puanlama sistemiyle camide cemaatle birlikte namaz kılma alışkanlığını yerleştirmeyi amaçlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtım yerlerine gönderilen yazıda çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek amacıyla "haydi çocuklar camiye projesi" 2019 yılı için şartnamesi gönderildi. "Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap" sloganıyla gerçekleşen "Haydi Çocuklar Camiye" projesinde dereceye giren çocuklara çeşitli hediyeler veriliyor. 

 

 

HEDİYELER VERİLDİ
"Haydi çocuklar camiye" projesi kapsamında Gölcük Ulaşlı Mahallesi’ndeki gençlere Ulaşlı Camii Derneği ve Ulaşlı Gençlik Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ortaklığında hediye takdim edildi. Proje kapsamında 47 genç hediyesine kavuştu. Kocaeli Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Bahadır Aligül ve Gölcük Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu tarafından Gölcük Gençlik Merkezi’ndeki öğrencilere kitap hediyeleri oldu. Gençlik üzerine çalışmalar devam edeceği vurgulandı.

 

 

TEŞVİK EDİYORUZ
Bu önemli projeye Kocaeli’nin tanınmış simalarından Burhan Abiş de destek vererek çocuklara hediye dağıttı. Diğer yandan projeye büyük destek veren Ulaşlı Gençlik Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin başkanı Ercan Büyükbaş, çocuklar ve gençler için düzenlenen projeleri çok önemsediklerini ifade ederek, “Derneğimiz olarak böyle güzel projelerin yanında yer alıyoruz. Çocuklarımızın camide dolu dolu, öğrenerek bir tatil geçirmesine Ulaşlı Camii İmamı Yasin hocamızın katkıları takdire şayandır. Bu projeleri gerçekten önemsiyor ve teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA