Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 20.02.2019 SAAT 02:58:04
Advert
 
Advert Advert

Valilik kadın sağlığı eğitimi verdi

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy tarafından başlatılan “ Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” kapsamında valilik görevli kadın personele yönelik eğitim verildi.
Valilik kadın sağlığı eğitimi verdi

Arif BULUT   -Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy koordinatörlüğünde başlatılan ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ““ Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” kapsamında valilik görevli kadın personele yönelik eğitim verildi. Valilik binasında gerçekleştirilen eğitim programı çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından eğitim verilerek, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı. Eğitim öncesi konuşan Hülya Aksoy “ Bizim için öncelik genellikle eşimiz ve çocuklarımız oluyor. Ancak önce biz sağlıklı olacağız ki ailemizle daha sağlıklı vakit geçirebilelim” dedi. 

 


ORGAN BAĞIŞI KONUSUNU DA EKLEDİK
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Hülya Aksoy “ Biz kadınlarımızın kendi sağlıkları konunda bilgilendirmeyi amaçlayarak farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Projemizin ana teması; meme kanseri ve buna bağlı olarak kadınlarımızın her ay kendi kendine meme muayenesi yapmasıdır. Bununda dışında rahim ağzı kanseri ve kadınlarımızı yakından ilgilendiren konuları da ele alıyoruz.  Kocaeli genelinde başlattığımız bu projemize organ bağışı konusunu da ekledik. Burada izlediklerini, öğrendiklerinizi burada bırakmadan, etrafınızda bu konuları bilmeyen kadınlarla da paylaşırsanız projeye katkıda bulunmuş olursunuz” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3227 TL 5.3015 TL
Euro
EURO
6.0156 TL 5.9916 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA