Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.08.2019 SAAT 15:33:26
Advert
Advert
 

Valilik kadın sağlığı eğitimi verdi

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy tarafından başlatılan “ Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” kapsamında valilik görevli kadın personele yönelik eğitim verildi.
Valilik kadın sağlığı eğitimi verdi

Arif BULUT   -Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy koordinatörlüğünde başlatılan ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ““ Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” kapsamında valilik görevli kadın personele yönelik eğitim verildi. Valilik binasında gerçekleştirilen eğitim programı çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından eğitim verilerek, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı. Eğitim öncesi konuşan Hülya Aksoy “ Bizim için öncelik genellikle eşimiz ve çocuklarımız oluyor. Ancak önce biz sağlıklı olacağız ki ailemizle daha sağlıklı vakit geçirebilelim” dedi. 

 


ORGAN BAĞIŞI KONUSUNU DA EKLEDİK
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Hülya Aksoy “ Biz kadınlarımızın kendi sağlıkları konunda bilgilendirmeyi amaçlayarak farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Projemizin ana teması; meme kanseri ve buna bağlı olarak kadınlarımızın her ay kendi kendine meme muayenesi yapmasıdır. Bununda dışında rahim ağzı kanseri ve kadınlarımızı yakından ilgilendiren konuları da ele alıyoruz.  Kocaeli genelinde başlattığımız bu projemize organ bağışı konusunu da ekledik. Burada izlediklerini, öğrendiklerinizi burada bırakmadan, etrafınızda bu konuları bilmeyen kadınlarla da paylaşırsanız projeye katkıda bulunmuş olursunuz” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5959 TL 5.5736 TL
Euro
EURO
6.2126 TL 6.1878 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA