Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:18:13
Advert
Advert
 

Çevre kirliliğini en aza indireceğiz

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, çevreyle ilgili konuştu. Kaman, “Çevre kirliliğini en aza indireceğiz” dedi
Çevre kirliliğini en aza indireceğiz

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, İYİ Parti İl binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Kaman’ın gündeminde Dilovası’nda yaşanan çevre kirliliği vardı. Partili gençlerin ellerindeki dövizlerle destek verdiği Kaman, şu ifadeleri kullandı: “Seçim kampanyası çerçevesinde İzmit programımız olduğu günlerde sizinle bir araya gelerek basın toplantılarımızı mutad devam ettiriyoruz. Seçim halkın huzuruna çıkmaktır. İktidarlar geçmişte yaptıklarının hesabını seçim sandıklarında verir muhalefet ise projelerini anlatarak seçimde vatandaştan oy ister.

 

SANAYİ ATIKLARI
Bugünkü konumuz çevre kirliliği en bariz konu ise Dilovası’nda sanayi atıkları; Dilovası’nda bir araştırma yapıldı. Dilovası’nda kirlilik var mı? Varsa ne derece ayrıca başka ilçeyi de kirletmiş midir diye; Kandıra ilçesini gündeme almış ve Kandıra'da anne sütünden dolayı yeni doğan bebeklerimizde ağır metal var mı diye incelemeye alınmış. İnceleme sürecinde 56 anneye süt örneği alınıyor ve yaşadığı ortamdan hava örneği ve çocuk dışkısından örnekler alınıyor ve TÜBİTAK’a yollanıyor. Araştırma tamamlanıp değerlere bakıldığında hava kirliliği Dilovası’nda 6 kat yüksek çıkıyor, Kandıra'da ise 2.7 kat çıkıyor. Anne sütleri ve çocukların büyük dışkılarında da ağır metal olduğu ortaya çıkıyor. Dilovası sadece kendi bölgesini değil 60 km uzaklıktaki Kandıra'yı bile etkiliyor. Dilovası’nın hava kirliliği çevre ilçeleri de kirletiyor bizlerde zehirleniyoruz.

 

CEZA ALDI
İncelemeyi başlatan ve tamamlayan profesör, anne sütünde ve dışkıda ağır metal çıkınca bir açıklama yapıyor, ardından Büyükşehir Belediye Başkanı bir açıklama yaparak bu profesöre Şarlatan demişti. Sn. Karaosmanoğlu bu hakaretten dolayı 3 bin TL ceza aldı. Bugün çevre kirliliği devam ediyor mu? Evet, halen devam ediyor. Burada vurgulamak istediğimiz olgu annenin ak sütüne zehir katıldığıdır. Sonra biz çevreciyiz deyip uçak kiraladılar, sonra havadan bakarak kontrol ettiler. Biz de diyoruz ki uçakla havadan bakarak hava temizlenmiyor. Sanayicilerin atık tesisleriyle hava temizliği sağlanması gerekirken onlar para almayı tercih ettiler. Sanayilerin atığını temizleyecek tesisler yapılmalıydı. Peki ne yapıldı? Şatafattan vazgeçemediler ve o atık tesislerine para bulamadılar. Türkiye'nin en borçlu belediyesi olarak o atık tesislerini kuramadılar. Peki yerine ne yaptılar Seka Park’ta lale diktiler.”

 

BİZ ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ
Kaman basın toplantısında yaptığı açıklamada, çevreye çok önem verdiklerini belirterek, “Çevreci olarak halk sağlığına önem veriyoruz ve bu tip sağlıksız ve öncelikli olan çevre kirliliğini göreve gelmemiz, halinde en aza indirip bertaraf etmektir” dedi. Kaman, son olarak göreve geldikleri takdirde tüm sanayi tesisleri ve sitelerine atık bertaraf sistemi kurarak hava kirliliğini azamiye indireceklerini vurguladı.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA