Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.02.2020 SAAT 15:56:44
Advert
 

Gereksiz yere 112’yi arayana 425 TL ceza

İçişleri Bakanlığınca yürütülen 112 Projesi (tüm acil numaraların tek merkezde toplanması) kapsamında kurulan ve Valiliğe bağlı birim müdürlüklerinden olan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, ilimizde 5 Kasım 2015 tarihinde itfaiyenin çağrılarını alarak faaliyete başlamıştı.
Gereksiz yere 112’yi arayana 425 TL ceza
rek

Kocaeli 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrıların  %71’nü gereksiz çağrılar oluşturuyor.
112 Acil çağrı numarasının amacı dışında kullanılması çağrıyı karşılayan ve yönlendiren personelin mesaisinin büyük bir kısmında bu çağrılarla uğraşmak zorunda kalmasına, acil yardım bekleyen kişilerin çağrı merkezine ulaşmasında zaman kaybı yaşamasına, maddi ve manevi kayıplara hatta can kayıplarına neden olabiliyor. 
112 Acil Çağrı Merkezi'ni acil yardım talep çağrıları dışında asılsız ihbar ve gereksiz yere hattı meşgul eden kötü niyetli kişilere 425 TL para cezası veriliyor. Tekerrürü halinde ceza 2 katına uygulanıyor.
112 Acil Çağrı Merkezi’ne asılsız ihbarda bulunan 20 kişiye idari para cezası uygulandı. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0778 TL 6.0536 TL
Euro
EURO
6.5813 TL 6.5550 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA