Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 18:58:43
Advert
Advert
 

Herkesimden oy alacağım

AK Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım, 15 yıldır görev yaptığı Karamürsel’de bu dönem de herkesimden vatandaşın desteğini alarak yeniden seçileceğine inandığını belirtti
Herkesimden oy alacağım
Advert

Süriye ÇATAK TEK  -AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri için mevcut 13 belediye başkanından sadece Karamürsel Belediye başkanı ile devam etme kararı aldı. Değişmeyen tek belediye başkanı olan İsmail Yıldırım, gazetemizi ziyaret etti. Seçim çalışmaları ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Yıldırım, AK Parti’nin bu dönem ortaya koyduğu özellikli kentler hedefinin Karamürsel’de hayata geçirdiklerini ve bunu geliştireceklerini kaydetti. Karamürsel’de herkesimden vatandaşın desteğini aldığını söyleyen Yıldırım, popülist politikalardan uzak durarak çalışmalarını yaptığını ifade etti.

 

12 ilçe belediye başkanından sadece siz varsınız. Bu Karamürsel’de nasıl bir etki yarattı?

Belediye Başkanları arasında bu kadar büyük çaplı bir değişim beklenmiyordu. Cumhur İttifakı ile birlikte seçime girme kararının ardından mutlaka bir değerlendirme yapılmıştır. Bu karar benim için gurur verici. Karamürsel halkının da sevincini görüyorum. Üst yönetim tarafından yıllardır seçilen belediye başkanının desteklenmesi vatandaşı gururlandırıyor. Bu bir ekip işidir aynı zamanda. İlçe yönetimimiz, meclis üyelerimiz ile çok iyi bir ekibiz. İl teşkilatı, milletvekilleri, büyükşehir ile koordinasyonu doğru kuran bir yapıyız.

 

Karamürsel’de sonucu tahmin etmek ve çalışmalarınıza yön vermek için son dönemde anket yaptırdınız mı? Ya da elde bir veri var mı?

Benim elimde şu anda bir veri yok. Ama daha önce yaptığımız çalışmalar var. 2018 yılında parti anketinde benim verilerim partinin verilerinden daha yüksek. 31 Mart’a en büyük anket yapılacak. Ben geçtiğimiz 3 dönemin hesabını verdim. Şimdi de geçtiğimiz dönemin anketini yapacağız. Seçimin rahatı yoktur. Ciddiye almak ve ciddi çalışmak lazım. Ulaşabildiğiniz tüm vatandaşlara ulaşmak lazım. İnsanların bizden beklentileri ve arzuları var. Hayata geçirmediğimiz talepleri neden yapmadığımızı anlatmamız gerekiyor. Popülist söylemlerden uzak durarak çalışmalarımızı yapacağız.

 

 

Tahir Hoca’yı şanslı görüyor musunuz?

Kesinlikle büyük şans. Karamürsel için de şans. Birlikte Karamürsel’e çok iyi şeyler kazandıracağımıza inandırıyoruz.

 

Millet İttifakı’na birkaç ilçede şans veriliyor ama onlar kendini Karamürsel’de de şanslı görüyor. Sizce de şansları var mı?

Karamürsel sağ bir ilçedir. CHP’nin oyları yüzde 25 civarındadır. İnsanları aydındır, kapalı bir yapısı yoktur, muhafazakardır, herkese saygı gösterirler. 2004 yılında bizim belediye başkanı olmamızın sebepleri var. O dönemde belediye başkanlığı ile ilgili sıkıntılar vardı. Ben posta müdürünün torunu ve esnaf bir babanın oğlu olarak seçildim. Onların bıraktığı mirasla seçildim. 5 yıl çok çaba gösterdim ve 2009 yılında yeniden seçildim. 2009 yılında biz çok büyük proje ortaya koymadık ama karşı tarafın hataları oldu. CHP’li olup benim şahsimi destekleyen çok insan var. Açık açık gelip bunu bana söylüyorlar.

 

MHP ile tam bir uyuşma sağlandı mı?

Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP’lilerin tamamı milletvekilliğinde kendine, Cumhurbaşkanlığında ise Cumhur İttifakının adayına destek verdi. Karamürsel cumhur ittifakının ruhuna uygun davranan bir ilçe.

 

Sizin alacağınız oy ile ilgili bir hedefiniz var mı?

Elbette her insanın bir hedefi vardır. Bir önceki seçimde alınan oyun üzerine çıkmaktır. 24 Haziran’da Cumhur ittifakının oyunu almak ve üzerine çıkmak. 24 Haziran’da Cumhur ittifakı yüzde 59 oy aldı. Bunun üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Ama sonuçta bu bir seçim bir oyla da seçim kaybedilebilir.

 

Karamürsel’de eksik bıraktığınızı düşündüğünüz bir şey var mı?

Ayın sonuna kadar projelerimizi açıklayacağız. Bazı şeyleri yerinde ve zamanında yapmak lazım. Vatandaşın talepleri içinde ihtiyaç listelerini doğru çıkarmak lazım. Ailenin reisi gibi düşünmek lazım. Her istenileni yapma lüksümüz yok. Ama ihtiyaçların giderilmesi için çok doğru adımlar attık. Mesela bir gençlik merkezi lazım. Gençlerimiz spordan, müzikten, sanattan, kitaptan uzaklaştırdık. Şimdi gençleri bizi biz yapan değerleri öğreteceğiz. İnsan kalitemizi artıracak, düşünce yapımızı geliştirecek şeyler yapmamız gerekiyor. 5 liraya park yapıyoruz bakımı 10 lirayı buluyor. Bu yüzden düşünce yapımızı değiştirmemiz gerekiyor.

 

Eski mezarlığın kaldırılması ile ilgili bir tartışma var. Siz kaldıracak mısınız?

Eski mezarlık çarşı içinde kalıyor. Biz asla kaldırılmasına izin vermeyiz. Mezarlar bizim kutsallarımız. İnsanların değerleri. Onların rızası olmadan kaldırmak bizim için doğru bir şey değil. Ama muhalefetin öyle bir planı var sanırım. 

 

İki kutuplu bir seçim süreci yaşıyoruz. Karamürsel’de de böyle bir algı var mı?

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı var. Biz Cumhur İttifakının adaylarıyız. Bizim de karşımızda bir ittifak var. Halk bu ittifaktaki partilerin kimlerin desteklediği önemsiyor. Ben AK Parti ve MHP’nin adayı olarak görünüyorum. 15 yıldır hizmet ediyorum ve vatandaşın sevgisini kazandım. Biz iki kutuplu, üç kutuplu bir seçim olarak bakmıyoruz. Geçmişte hizmet etmiş, Büyükşehir ile planları olan belediye başkan adayıyım. Artık bir büyükşehir anlayışı var. Belli bütçesi olan ilçelerin Büyükşehir ile çalışması çok önemli. Bunun ne kadar önemli olduğunu geçmiş dönemde gördük ve 200 milyonun üzerinde hizmet geldi. 42,5 milyon bütçemiz var. Karamürsel’de kaynak yaratmak çok kolay değil. Yaratılacak kaynağın neye mal olacağı çok önemli. Kaynak nereden yaratılacak. Biz bunların tamamına dikkat ederek çalışan bir adayız.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Röportajlar haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA