Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.08.2019 SAAT 12:40:55
Advert
Advert
 

Bakan Selçuk, kadınlarla bir araya geldi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KOSGEB’li kadınlarla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Selçuk, “Kocaeli’de 11 bin kadınımıza KOSGEB desteği sağladık” dedi
Bakan Selçuk, kadınlarla bir araya geldi

Boran KAYALAR  -Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için kentimize gelen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KOSGEB’ten destek alan kadın girişimcilerle buluştu. Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilen toplantıya Aile Çalıma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanı sıra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe Kardaş Ergezen, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, STK temsilcileri ve çok sayıda girişimci kadın katılım gösterdi. 

 


BAŞARIYORSANIZ GİRİŞİMCİSİNİZ
Programda ilk olarak kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Girişimci dediğimiz zaman aklımıza şirketler kurmuş cesur insanlar gelir. Bu kısmen doğru kısmen yanlıştır. Her girişimci kuramaz. Bir şeyler başarıyorsanız girişimcisiniz. Girişimcilik ruhuna baktığımızda bunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da görürüz. Bunu 1994 yılına baktığımızda görürüz” ifadelerini kullandı.

 


ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ
Eryarsoy’un ardından kürsüye çıkan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Girişimcilik birçok anlamı içinde barındırıyor. Girişim sadece yeni ürün üretmek değildir. Kadınlarımız bu toplumun yarısı kadar. Toplumun yarısı üretir yarısı üretmezse ekonominin ne kadar güçlü olabileceği ortada. Kadınlarımızın ekonomik yaşamda güçlü bir şekilde yer alması ekonomik açıdan son derece önemli. Önümüzdeki süreçte kadınlarımızın ekonomik yaşama nasıl katılabileceği yönünde çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu. 

 


HAYAT MÜŞTEREK
Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kadınlarımız hayatımızın her safhasında önemli. Bir erkeğin çalışması bazen yetmiyor. Kadının istihdamı evin geçimi içinde zorunlu. Kadının yapamayacağı iş yok. Kadının hassasiyetine binaen bilek gücü isteyen işlerde çalıştırılması doğru değildir. Kadının yapısına uygun işlerde çalıştırılması lazım. Hayat müşterek. Bu hayatta kadınlarımıza büyük işler düşüyor” diye belirtti. 

 


KADINLARIMIZ ÇOK ŞANSLI
Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye çıkan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “İzmit’te seçim çalışması gibi çok güzel bir program yaptık. Sanayi şehri olan Kocaeli’de kadınlarımızın çok iyi olacaklarına inanıyorum. Potansiyellerini daha tam olarak ortaya koyamadıklarını düşünüyorum. Kadınlarımız çok şanslı. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde hem siyaset yapmak kolay, hem de girişimcilik yapmak kolay. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlarımıza pozitif ayrımcılık getirdi. Biz bunu anayasaya koyduk. KOSGEB’in çok güzel destekleri var. Kadına daha çok fırsat veriyoruz. Kadınlarımız tarım alanında da var” ifadelerini kullandı. 

 


PROJELER GELİŞTİRİYORUZ
Son olarak Kürsüye çıkan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kadın her daim çalışıyor, her daim üretiyor. Kadının istihdam edilmesi ayrı bir şey ama kadın her daim çalışıyor. Kadın Anadolu’da emeğin, cömertliğin adı oldu. Kadınlarımız, ailelerin olduğu kadar kalkınmanın da en büyük kaynağı oldu. Bu yüzden sizlerin çalışma hayatına katılmanızı önemsiyoruz. Ben burada cesur kadınlar görüyorum, kahraman kadınlar görüyorum. Siz girişimcilerimizi güçlendirmek için bazı çalışmalar yapıyor, projeler geliştiriyoruz” diye belirtti.

 


AYDINLIĞA KAVUŞTURACAĞIZ
Konuşmasının devamında Bakan Selçuk, “Kocaeli’de 11 bin kadınımıza eğitim verildi. Bunun karşılığında sizlerin ışıl ışıl gülümseyen yüzleriniz var. Sizlerin desteğiyle Türkiye dünyada ekonomik açıdan ilk 10’a girecek. Kadının toplumdaki en önemli vizyonlarından biri aileyi bir araya tutabilmek. Bütün dengeleri koruyabilen bireylersiniz. Kocaeli güzel bir ilimiz. Kocaeli AK Parti’nin ana gücü. Sizlerin desteğiyle bir kez daha burayı partimizin ışıl ışıl aydınlığına kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5581 TL 5.5359 TL
Euro
EURO
6.1617 TL 6.1371 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA