Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 25.09.2020 SAAT 19:09:57
Advert
 

Fehmi Yıldız'dan gazeteciye stüdyo

Fehmi Yıldız'dan gazeteciye stüdyo
Advert

Yıldız Entegre'nin sahibi Fehmi Yıldız'ın desteğiyle, Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne haber stüdyosu ve masaüstü yayıncılık atölyesi açıldı

 

KARTEPE Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne haber stüdyosu ve masaüstü yayıncılık atölyesi açıldı. Açılış törenine Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Daire Müdürleri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, hayırsever işadamı Fehmi Yıldız, çeşitli illerden gelen gazeteciler cemiyeti başkanları, STK'ların temsilcileri, gazeteciler, öğretmen ve öğrenciler  katıldı.

ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA

Tören, İzmit Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibinin oynadığı Üsküp yöresine ait halk oyunları gösterileri ile başladı. Ardından Fehmi Rasim Çelik, Çetin Gürol, Hüseyin Üzülmez ve Fehmi Yıldız birer konuşma yaptı. Son konuşma ise Vali Hüseyin Aksoy'dan geldi. Aksoy, "Bugün Kocaeli olarak önemli bir çalışmayı birlikte gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin sağlıklı olarak yetiştirilmesi, iyi yetiştirilmesi hepimizin ortak arzusu. Öğrencilerin yetişebilmesi için fiziki mekanlara yani okullara ihtiyaç var. Hayırseverlerimizin katkılarıyla da birçok noktada okullarımız yapılmaya devam ediyor.

YILDIZ'A TEŞEKKÜR

Bugün içinde bulunduğumuz bu okulda bir hayırseverimiz tarafından yapıldı. Bugün bu hayırseverimizde aramızda. Sayın Fehmi Yıldız’a ve onun şahsında bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Onların katkıları ve eğitime vermiş oldukları destek, eğitimdeki başarıyı ve kaliteyi daha üst noktalara taşıyacaktır. Bu okulumuzda da atölyeye ihtiyaç vardı. Bu ihtiyaç birçok kurumumuzun ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmayla tamamlanıyor. Burada okuyacak gençler alacakları eğitimle basın sektöründe iş bulabilecek bir konuma gelecekler. Çünkü işin teorisini de, pratiğini de öğrenecekler" dedi.

SERGİYİ GEZDİ

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleriyle Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi'nin açılış kurdelesini kesti. Törenin ardından eski ulusal gazetelerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Aksoy, Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin öğretmenler odasına geçerek, okul yöneticisi ve öğretmenleri ile bir süre sohbet etti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA