Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 02:16:49
Advert
 
Advert Advert

Kelime-i şehadet getirdi

Kandıra Cezaevi’nde yatan Gürcistan uyruklu Leri Elkarnov, kendi istediğiyle İslamiyet’i seçerek Müslüman oldu
 Kelime-i şehadet getirdi

Kandıra Cezaevi’nde yatan Gürcistan uyruklu Leri Elkarnov, Kandıra İlçe Müftülüğü’nde düzenlenen törende kelime-i şehadet getirdi ve Müslüman oldu. Osedya bölgesinde Müslümanların olduğu köyde doğan ancak babasının vefatı nedeniyle 5 yaşında Gürcistan Tiflis’e göç ederek Hristiyan olduğunu kaydeden Leri Elkarnov, 54 yaşında aslına dönmek istediğini belirterek kendi isteğiyle İslamiyet’i seçtiğini kaydetti. 

 

YAŞANAN BÜYÜK BİR HADİSE
Kandıra İlçe Müftülüğü’nde düzenlenen tören Aşr-ı Şerif okunmasıyla başladı. Ardından konuşan İlçe Müftüsü Osman Zeki Yağcı, “Biz burada bugün yaşanan bu olayı büyük bir hadise olarak görüyoruz. Gürcü asıllı kardeşimizin hiçbir baskı görmeden hür iradesiyle İslamiyet’i seçmek istemesi sebebiyle burada toplandık ve kendisinin şahitliğini yapacağız. Allah’a sonsuz hamd ediyoruz, İslam ümmetine bir kişi daha girmiş bulunuyor. Son ve mükemmel olan din İslamiyet’tir. Kim “La İlahe İllallah” derse bundan önce yapmış olduğu bütün kötülükleri temizleniyor. 

 


KELİME-İ ŞEHADET GETİRDİ
Tertemiz sayfa ile Allah’ın huzuruna çıkmış bulunuyor. O bakımdan ne kadar şükretsek azdır. Cenab-ı Allah bizleri böyle yüce bir dinle müşerref kılmıştır. Cezaevinden gelerek Müslümanlığı seçen bu kardeşimizi tebrik ediyorum. Kendisine her iki cihanda da mutluluklar diliyorum” dedi. Müftü Yağcı’nın yaptığı konuşmanın ardından ihtida merasimine geçildi. Kelime-i şehadet getiren Leri Elkarnov, Lemi ismini alarak Müslüman oldu. Müftü Yağcı, Müslüman olan Lemi’ye İlçe Müftülüğü’nce hazırlanan ihtida belgesini vererek tablo hediye etti. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA