Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 02:14:47
Advert
 
Advert Advert

Derince’de anevrizma ameliyatı

Derince’de anevrizma ameliyatı

Beyin Anevrizmaları bilindiği üzere halk arasında beyinde baloncuk olarak tabir edilmektedir. Beyin anevrizmaları yüksek oranlarda ölümcül olarak seyretmektedir. Anevrizmaların tanısı tedavisi ve takipleri oldukça zor ve geniş ekip ve yüksek teknoloji gerektirmektedir.
Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 112 tarafından getirilen Anevrizma Cerrahisi gerekliği olan 61 yaşında kadın hasta, yapılan beyin tomografisinde beyin kanaması (subaraknoid kanama) saptanması üzerine sevk edildi. Genel durumu orta, şuuru bulantı, kooperasyonu kısıtlı olan hasta yatırıldı. Hastanın yapılan anjio ve Nöroloji Uzmanı Dr. Serhan Yıldırım tarafından yapılan tetkiklerinde beyincik kısmında baloncuk (Pica anevrizması) saptandı. 
Hasta ve yakınlarına gerekli açıklamalar yapılıp, onamları alındıktan sonra ameliyat edilerek anevrizmasına klip yerleştirildi. Post-Op genel durumu hızlıca düzelen hasta servise alındı. Hasta nörolojik defisit olmadan önerilerle taburcu edildi.
Anevrizma Cerrahisi hastane bünyesinde Doç. Dr Mehmet Seçer’in Beyin Cerrahisi ekibine katılması sonrası yapılmaya başlandı. İlimiz ve çevre illerden hasta kabulü hastanenin genel uygunluk durumuna göre yapılıyor.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA