Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 00:01:15
Advert
Advert
 

Derince’de anevrizma ameliyatı

Derince’de anevrizma ameliyatı

Beyin Anevrizmaları bilindiği üzere halk arasında beyinde baloncuk olarak tabir edilmektedir. Beyin anevrizmaları yüksek oranlarda ölümcül olarak seyretmektedir. Anevrizmaların tanısı tedavisi ve takipleri oldukça zor ve geniş ekip ve yüksek teknoloji gerektirmektedir.
Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 112 tarafından getirilen Anevrizma Cerrahisi gerekliği olan 61 yaşında kadın hasta, yapılan beyin tomografisinde beyin kanaması (subaraknoid kanama) saptanması üzerine sevk edildi. Genel durumu orta, şuuru bulantı, kooperasyonu kısıtlı olan hasta yatırıldı. Hastanın yapılan anjio ve Nöroloji Uzmanı Dr. Serhan Yıldırım tarafından yapılan tetkiklerinde beyincik kısmında baloncuk (Pica anevrizması) saptandı. 
Hasta ve yakınlarına gerekli açıklamalar yapılıp, onamları alındıktan sonra ameliyat edilerek anevrizmasına klip yerleştirildi. Post-Op genel durumu hızlıca düzelen hasta servise alındı. Hasta nörolojik defisit olmadan önerilerle taburcu edildi.
Anevrizma Cerrahisi hastane bünyesinde Doç. Dr Mehmet Seçer’in Beyin Cerrahisi ekibine katılması sonrası yapılmaya başlandı. İlimiz ve çevre illerden hasta kabulü hastanenin genel uygunluk durumuna göre yapılıyor.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7668 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.3933 TL 6.3678 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA