Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 24.08.2019 SAAT 12:58:36
Advert
Advert
 

Kocaeli AFAD’dan bir ayda 20 eğitim

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, ocak ayında 20 farklı yerdeki afet bilinci eğitimlerinde 1559 kişiye daha ulaştı
Kocaeli AFAD’dan bir ayda 20 eğitim

KOCAELİ AFAD, 10 kamu kurumunda, 6 okulda, 3 işyerinde ve 1 sivil toplum kuruluşunda verdiği eğitimlerde bin 559 kişiye daha afet farkındalığı kazandırdı. Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında son bir ayda verilen 20 farklı yerdeki afet eğitimlerinde temel afet bilinci başta olmak üzere, tahliye ve yangın eğitim başlıklarında katılımcılara afet bilinci kazandırılmaya çalışıldı. Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde ve Beşir Derneğinde ise oluşturulan arama kurtarma gönüllülülerine ayrıca arama kurtarma, KBRN ve ekipman kullanımı eğitimleri verildi. Sömestr tatili dolayısıyla okul ağırlıklı eğitimler, ocak ayı boyunca hastanelere ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine kaydırıldı.

HER YERDE EĞİTİM
Bu kapsamda, Darıca Farabi Hastanesinde 244, Seka Devlet Hastanesinde 141, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde 91, Kocaeli Devlet Hastanesinde 94, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 70, Körfez Milli Eğitim Müdürlüğünde 113, İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü Hızır Reis Ortaokulunda 55 çalışana afet eğitimi verildi. Okul eğitimlerinde; Gölcük Ortaokulunda 60, Karamürsel Mürsel Gazi MTA Lisesinde 130, Suadiye Barbaros Ortaokulunda 87, Suadiye Ortaokulunda 50, Köseköy İstasyon Ortaokulunda 47 ve KartepeKılıçarslan İmam Hatip Ortaokulunda 48 öğrenciye eğitim verildi. Diğer eğitmlerde ise; İzmit Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde 34, ÇayırovaAdel Kalemcilikte 186, Kocaeli T Tipi Cezaevinde 44, Dilovası OSB’de 14, Donanma Gölcük Ana Üs Komutanlığında 14, Beşir Derneğinde 24, Kartepe Dağgaz Doğalgazda 13 kişiye eğitim verildi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA