Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 18:59:47
Advert
 
Advert

Hayme Anaokulu’na yurt dışından ziyaret

Kocaeli Büyükşehir belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projeleri kapsamında yurt dışından 17 kişilik heyet Derince Hayme Ana Anaokulu’nu ziyaret etti. Ziyarette okul öncesi kurumları hakkında bilgilenmeleri ve saha incelemelerinde bulunuldu
Hayme Anaokulu’na yurt dışından ziyaret

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) , Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı(TİKA), Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir, Üsküdar,Sancaktepe,Maltepe, Küçükçekmece ve Başakşehir Belediyeleri işbirliğinde Moldova Gagauz Yeri´nden ve Kırgızistan´dan gelen okul öncesi eğitimci ve yöneticilerinden oluşan heyet , Türkiye´de faaliyet gösteren gerek Eğitim Bakanlığı´na gerekse yerel yönetimlere bağlı okul öncesi kurumları hakkında bilgilenmeleri ve saha incelemelerinde bulundu. Bu kapsamda; Derince  HaymeAnaokulu’na ziyaret ettiler.

 

 

YOĞUN KATILIM OLDU

Gerçekleştirilen ziyarete ; Kırgızistan Bakan Yardımcılığı yapmış Roza Otunbayeva´nın Uluslararası Girişim Vakfı Genel Müdürü, Oş İli Milli EltrTv Genel Müdürü , At-Başı İlçesi Eğitim Bölüm Başkanı, Issık- Kul İli Eğitim EnstitüsüMetedoloji Bölümü, Khalmion Köyü,Jelgız Terek Köyü, Sarı-Bulak köyü,Kazaman köyü, Oş Toplum-Pedagoji Üniversitesi ,Pedagoji Anabilşm Dalı Başkanı,Bakai-Ata Köyü lise müdür, Narin Devlet Üniversitesi, Atölye sınıfı organizatörü, Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Koordinatörü ve Dış İlişkiler koordinatörlüğü personeli Selin Perihan Erdem, Derince İlçe Milli Eğitim şube müdürü Murat Dulkadiroğlu, Süleyman Özdemir, Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu Müdürü Selila ÇelikHayne Ana Anaokulu Okul Müdürü Zeynep Çağlayan Mert, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

PİŞMANİYE VE TÜRK KAHVESİ

 Programın sonunda Roza Otunbayeva’nın Uluslar Arası Girişim VakfıGenel Müdürü ve Gagauz´danKomrat Belediyesi Kreş Öğretmeni, Hayme Ana Anaokulu okul müdürü Zeynep Çağlayan Mert’e hediye takdim etti. Mert ayrıca, misafirlere içerisinde Kocaeli´nin özgün yiyecekleri arsında bulunan İzmit Pişmaniyesi , Türk kahvesi,Hayme Ana Anaokulu  ve Türk bayrağı logolu anahtarlık , okulun brifing dosyası ve milli eğitim bakanlığı tarafından okul öncesi kitapları takdim edildi.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA