Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.03.2019 SAAT 17:28:08
Advert
 
Advert Advert Advert Advert

İşveren çalışanların maaşlarında indirime gidebilir mi?

Çalışanlar, işverenin ekonomik güçlük ya da başka sebepleri mazeret göstererek maaşlarını azaltmaya hakkı olup olmadığını merak ediyor. İşveren istediği zaman maaşları düşürebilir mi? İşte merak edilen o sorunun cevabı!
İşveren çalışanların maaşlarında indirime gidebilir mi?

İşverenin maaşları istediği gibi düşürmeye hakkı var mıdır? İşçilerin cevabını merakla araştırdığı bu konu hakkında kanun ne diyor? İşte detaylar...
İŞVEREN MAAŞI AZALTABİLİR Mİ?
İş Kanunu madde 62; "Her türlü işte uygulanmakta olan çalışma sürelerinin yasal olarak daha aşağı sınırlara indirilmesi veya işverene düşen yasal bir yükümlülüğün yerine getirilmesi nedeniyle ya da bu Kanun hükümlerinden herhangi birinin uygulanması sonucuna dayanılarak işçi ücretlerinden her ne şekilde olursa olsun eksiltme yapılamaz." demektedir.  Yani işveren çalışanının maaşından hiçbir şekilde indirime gidemez.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4725 TL 5.4506 TL
Euro
EURO
6.2109 TL 6.1861 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA