Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.05.2019 SAAT 02:37:50
Advert
 
Advert

Staj sigortasının emekliliğe faydası var mıdır?

Çalışanlar emekli olabilmek için gerekli kriterleri yerine getirmeye çalışırken lise ya da üniversite dönemlerinde yaptıkları stajların emeklilik konusunda kendilerine bir faydası olup olmayacağını merak ediyor. Staj sigortası SGK işe başlama tarihi olarak kabul edilir ya da prim gün sayısı olarak dikkate alınır mı?
Staj sigortasının emekliliğe faydası var mıdır?

Emeklilik için gün  sayan vatandaşlar, staj yaptıkları dönemlerin emeklilik konusunda kendilerine faydası dokunup dokunmayacağını öğrenmek istiyor. Lise ya da üniversitede yapılan stajların ilk işe başlama tarihi olarak değerlendirilmesi mümkün müdür sorusuna cevap arayan vatandaşlar için staj sigortası konusundaki kafa karışıklığına son verecek bilgiler haberimizde...

STAJ SİGORTASI İLE ERKEN EMEKLİLİK MÜMKÜN MÜ?

Staj sigortası sırasında, iş kazasıve meslek hastalığı gibi hastalık sigorta primleri ödenir, emeklilik ile ilgili primler ödenmez. Bu sebeple okul çağında yapılan stajların ne ilk işe başlama tarihi olarak dikkate alınması ne de staj günlerinin prim gün sayısı olarak kabul edilmesi mümkün değildir. Staj sigortası kişilere erken emeklilik konusunda hiçbir fayda sağlamaz.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0963 TL 6.0720 TL
Euro
EURO
6.8043 TL 6.7772 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA