Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 18:58:45
Advert
 
Advert

Uzmanlar anlattı çiftçiler bilgilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2. kez kapılarını açan Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı, çiftçileri buluşturmaya devam ediyor
Uzmanlar anlattı çiftçiler bilgilendi

6 Mart Çarşamba günü yoğun katılım eşliğinde açılan Doğu Marmara Tarım Fuarı’nın 3. gününde de konferanslar devam etti.  Konferanslarda çiftçilere sağlıklı beslenmeden bitki virüs hastalıklarına kadar birçok önemli konuda bilgilendirmeler yapıldı. Günün ilk konferansı TEMA Kocaeli Temsilciği tarafından yapıldı. Yoğun katılım gösterilen konferans karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti. Katılımcılara doğal yaşam kaynağımız olan toprağın korunması hakkında bilgi verildi. Konferansta “Üzerinde milyonlarca yıldır yaşadığımız toprak doğal bir varlıktır. Onu korumaz kirletir, ihanet edersek gün gelir o da bize yüzünü döner” ifadeleri kullandı. 

 

VİRÜSLERE VE HASTALIKLARA DİKKAT
Gün boyunca devam eden konferanslarda günün ikinci konuşmasını Dr. Osman Poyraz gerçekleştirdi. Obezite gibi günümüzün hastalıklarının nedenlerini anlatan ve ‘Sağlıklı Beslenme’ konusunda katılımcılara bilgi veren Poyraz; organik ürünlere dikkat çekti. Daha sonra Bitki Virüs Hastalıkları ve Mücadelesi hakkında konuşma yapan Doç. Dr. Aysun Çavuşoğlu; yanlış ilaçlamaların bitkilerde hastalıklara neden olduğunu ifade etti. Günün son konferansında konuşan Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Onur Can ise konuşmasında ‘Yağmurlama ve Damla Sulamada Dikkat Gereken’ hususlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA