Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.12.2019 SAAT 21:56:54
Advert
 

Kadın adaylar projelerini anlattı

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 3’üncü Kent, Yerel Yönetimler ve Kadın panelinde kadın belediye başkan adayları projelerini anlattı
Kadın adaylar projelerini anlattı

Boran KAYALAR  -TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek olan 3’üncü Kocaeli Kent Sempozyumuna sayılı günler kala 3’üncü Kent, Yerel Yönetimler ve Kadın paneli düzenlendi. Mimarlar Odası Taş Bina’da gerçekleştirilen panele Millet İttifakı CHP İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Reyhan Başaran, HDP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Züleyha Gülüm konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü EMO Kocaeli Şubesi Yazman üyesi Çiğdem Gündoğan’ın yaptığı panele MMO Kocaeli Şubesi Başkanı Murat Kürekçi, Kocaeli Mimarlar Odası Kocaeli Başkanı Füsun Yılmaz, Kimya Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Halim Karabekir ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Programa davet edilen Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül ile DSP İzmit Belediye Başkan adayı Hülya Yıldırım katılım göstermedi. 


PROJELERİNİ ANLATTILAR
Panelistler; etkinliğin birinci bölümünde,  kentli, kentin sahibi olmak ve kentlileşmenin gereği olarak, yerel yönetim organizasyon tasarılarını, seçimleri kazanmaları durumunda kenti nasıl ve kimlerle yöneteceklerini, Kocaeli/İzmit kent yönetiminin kendilerine göre öncelikli sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattı. Panelin ikinci bölümünde; kadınların sosyal, siyasal ve ekonomik alanların genelinde yeterince etkin rol alamamalarının nedenleri, kadınların sosyal, siyasal ve ekonomik alanların genelinde kadınlara dair neler yapmayı planladıklarını, kadınların kent yönetimleri anlayışlarının neresinde olduğunu anlattılar. Kadının toplum gözündeki saygınlığını artıracak projelerini aktardılar. Program sonunda panelistlere hediye taktim edildi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitkocaeli kadın belediye başkan adayları
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8067 TL 5.7835 TL
Euro
EURO
6.4646 TL 6.4388 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA