Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.05.2019 SAAT 02:47:25
Advert
 
Advert

Büyükakın, Körfez Cemevi'ne konuk oldu

Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Körfez Cemevi’ni ziyaret etti. Büyükakın’ın verdiği hizmetlere teşekkür eden Cemevi Başkanı Yıldırım “Cemevleri ve Büyükşehir Belediye arasında kurduğunuz ilişki Türkiye’ye örnek oldu” dedi
Büyükakın, Körfez Cemevi'ne konuk oldu

Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Körfez Cemevi’ni ziyaret etti. Ziyarete Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, ilçe yöneticileri katıldı. Büyükakın’ı Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül ve Körfez Cemevi Başkanı Durmuş Yıldırım karşıladı.

DESTEĞİNİZİ HER ZAMAN ALDIK
Büyükakın ve beraberindeki heyeti ağırlayan Cemevi Başkanı Durmuş Yıldırım ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Biz burada yıllardır Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile çalışıyoruz. Cemevleri Platformu’na yaptığınız desteklerden dolayı sizlere teşekkür ederiz. Sizinle 10 yıl önce çalışmaya başladığımızda bütün Cemevlerinde inşaat vardı, şimdi hepsi tamamlandı, bir tek Tavşantepe kaldı. Orayı da geçtiğimiz gün ziyaret ettiniz, orası da tamamlanmak üzere. Genel Sekreterlik döneminizde de desteklerinizi her zaman aldık” dedi.

 

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK
Cemevleri Platformu olarak Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma yürüttüklerini de söyleyen Yıldırım “Cemevleri ve Büyükşehir Belediyesi arasında kurduğunuz ilişki Türkiye’ye örnek oldu. Cemevi inşaatlarını azimle, birlik beraberlikle, diyalogla tamamladık. Her sene sosyal faaliyetlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bize destek veriyor. Bu yıl 80 otobüs verdiler, Hacı Bektaş’a, Tunceli’ye geziler yaptık. Ben Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ederim, yolunuz açık olsun. Sağolsun Mutlu Beyazgül’ün büyük emekleri var. Sevgide Buluşalım programı önemli bir projedir. Kocaeli’ndeki alevi ve Sünnilerin buluşma programıdır. Çünkü insanlar birbirini anlayıp dinlerse daha güzel olur” dedi.

HER ZAMAN SICAK İLGİ GÖRDÜK
Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt ise “Cemevi, bizim manevi dünyamızın, gönül dünyamızın önemli yerlerinden biri. Her geldiğimizde sıcak ilgi gördük, elimizden geldiği kadar destek olmaya çalıştık, bundan sonra da devam edeceğiz. Seçimler var, inşallah güzel hizmetler yapacağız, Körfez’i birlikte yöneteceğiz. Kardeşliğimiz birlik bütünlüğümüz devam edecek” dedi.

BÜTÜN EKSİKLERİ TAMAMLAYACAĞIZ
Cemevinde bulunan Alevilere “Sevgili Canlar” diye hitap eden AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise “Bizim tanışıklığımız eski, Mutlu Bey’le çalışmalara birlikte başladık. İnşallah bundan sonraki süreçte bu çalışmalar devam edecek. Belediyeler; müşterek ihtiyaçları kurmak üzere kurulmuş yapılardır, alevi kardeşlerimizin de ihtiyaçları mahalli müşterek ihtiyaç olarak görülebilir.Eksiklerimizin büyük kısmı yapıldı, Tavşantepe’deki inşaatın da ince işçiliği kaldı, inşallah önümüzdeki dönemde tüm eksikleri tamamlayacağız. Çayırova’da Darıca’da Körfez’de Derince’de hiçbir sıkıntımız kalmadı. Biz bu hizmetleri oy almak için yapmadık, yapmayız. Belediye başkanı olduğumuzda yakamızda parti rozeti olmayacak, bütün vatandaşlarımıza eşit hizmet vereceğiz” dedi.

TOPLUMLAR BİRBİRİNİ TANIMALI
Türkiye’nin iyiye doğru gittiğini, yaşadığımız sıkıntıların adeta doğum sancısı olduğunu da kaydeden Büyükakın, “Bundan sonra ileriye doğru gideceğiz, problemli konular bir bir aşılıyor. Kocaeli’de Türkiye’ye örnek uygulamalar yaptı. Alevi kardeşlerimize hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bunu birsempozyumla zenginleştirip, toplumların birbirini iyi tanımalarına vesile olmamız lazım.“Sevgide Buluşalım”etkinliği güzel bir etkinlik ama daha çok alevi vatandaşların kamusal alandakendilerini ifade ettikleri bir etkinlik. Bunun yapılması başlıbaşına önemli.Fakat bunu biraz daha Sünni toplumun da katıldığı bir etkinliğe dönüştürmek gerekir. Bu dönemde bunu da bir kazanıma dönüştürmemiz lazım. Bu etkinliklere Sünnileri de eklersek, toplumların birbirini tanıması mümkün hale gelir” ifadelerine yer verdi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0963 TL 6.0720 TL
Euro
EURO
6.8043 TL 6.7772 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA