Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.05.2019 SAAT 02:40:28
Advert
 
Advert

Kullar’a müjde

Büyükşehir Belediyesi’nin son meclisinde Kullar bölgesindeki imar sorunu çözülecek. Mecliste görüşülecek olan konu ile bölgede 2 kat adedi 3 kata, emsal ise 0,60’tan 0,75’e çıkartılacak
Kullar’a müjde

Süriye ÇATAK TEK

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi’nin mart ayı meclis toplantısı bugün saat 15.00’te Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde bulunan Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirilecek. 43 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık edecek. 31 Mart yerel seçimlerinden önce yapılan son meclis toplantısında, Büyükşehir yetkilileri dairesinden teklif almadı ve gelecek yeni meclis üyelerinin hakim olmadıkları konularla karşılaşmamalarını sağladı.

YILLARIN SORUNU

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde önemli bir gündem maddesinin karara bağlanması bekleniyor. Uzun yıllardır Kullar bölgesinde tartışmalara neden olan ve sık sık gündeme gelen imar sorunu çözüme kavuşturulacak. Başiskele Mehmetağa, Kullar Tepecik ve Kullar Yakacık mahallelerini ilgilendiren düzenleme ile bölgedeki imar sıkıntısı ortadan kalkacak. Bu bölgelerde yoğunluk değerleri ve konut ticari alanların kullanımlarla ilgili yeni bir düzenleme yapılacak.

EMSAL VE KAT ARTIŞI

1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği meclise sunulacak. Başiskele Belediyesi1/1000 uygulama imar planını yaptıktan sonra değişiklik hayata geçecek. Yapılan değişiklikle yeni yapılaşmada 2 kat olan imar 3 kat olacak, 0,60 olan emsal kullanımı 0,75’e çıkacak. Ticaret alanlarında büyüme sağlandı. Yeni ticari alan yapılaşmasında emsal 0, 80’den 0.90’na çıkacak, kat adedi de 2’den 3’e çıkacak. Bölgede yaklaşık 140 bin metrekare ilave sosyal donatı alanları ayrıldı. Alanların büyük kısmı kamuya ait. Bu karar bölgede yaşayan binlerce kişiyi ilgilendiriyor.

NEZAKET ÖRNEĞİ

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ilk kez 43 gündem maddesi görüşülecek. Her zaman 100 ve üzerinde gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste bu kez dairesinden gelen teklifler alınmadı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde yeni seçilecek meclis üyelerinin bilmediği konularla karşılaşmaması ve iradelerine müdahale olmaması amacı ile teklifleri almayan Büyükşehir yetkilileri, büyük bir nezaket örneği sergiledi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0963 TL 6.0720 TL
Euro
EURO
6.8043 TL 6.7772 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA