Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.05.2019 SAAT 02:45:52
Advert
 
Advert

​İzmit İmam Hatip Lisesi yıkılacak

İzmit’in en eski İmam Hatip Lisesi olan İzmit İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin binasının yenilenmesi için yapılan imar değişikliği meclisten geçti. Lise yıkılıp yenisi yapılacak
​İzmit İmam Hatip Lisesi yıkılacak

Süriye ÇATAK TEK  -Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Mart 2014 yılında seçilen Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin 5 yıllık görev süresi doldu ve son meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Son meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık etti. 43 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Kullar bölgesinde 3 mahallede yaşayan binlerce vatandaşı ilgilendiren imar düzenlemesi yapıldı. İzmit İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin yıkılıp yerine yenisinin yapılması ile ilgili imar değişikliği de meclisten geçti. 

 

KADINLARI TEŞVİK EDİN
Tramvay hattında kadın vatmanların çalıştırılması ile ilgili soru önergesi veren CHP’liler önerge verdi. kadın vatmanların istihdam edilmesi için talepte bulunuldu. Önerge ile ilgili konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, bu konuda çalışma yapılmasını ve teşvik edilerek kadın istihdamının önünü açılmasını istedi. 

 

 

BAŞKAN KIZDI
CHP Belediye Meclis üyeleri Kent Konutun Karamürsel Kent Konutları’nın 2009 yılında tamamlandığını ve söz verdiği yüzme havuzu ve spor salonu yapmadığı için site sakinlerinin Kent Konutu Mahkemeye verdiğini belirtti. Mahkemenin site yöneticilerini haklı bulduğunu ve daire başına 2 bin lira para ödenmesine karar verdiğini kaydetti. Bu konuda nasıl bir çalışma yapıldığını sordu. Bunun üzerine Karaosmanoğlu, vatandaşa söz verdiysek neden yapılmadığını ve mazeret kabul etmediğini belirtti. Vatandaşa söz verdiysek neden yapılmadığını söyleyerek, büyükşehir bürokratlarına tepki gösterdi. 

 

KOCAELİ TANIMIYOR
Karaosmanoğlu, “Biz yüzme havuzu yapamayacak bir belediyemiyiz? Giderek ayak bu bizim eksikliğimiz olarak not edin. CHP’li arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu bizim eksikliğimiz olsun. Nazar boncuğumuz olsun” dedi. Konu ile ilgili soru önergesine Karaosmanoğlu’nun Serdar Kaman’a bilgi vermesini isteyerek espri yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir’e Karaosmanoğlu, “Ban tanıyorum da Kocaeli Serdar Kaman’ı tanımıyor” dedi.  

 

 

KULLARDAKİ DEĞİŞİKLİK GEÇTİ
Soru önergelerinin ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddelerinde Kullar bölgesinde 3 mahallede yapılan imar değişikliğine CHP Grubu muhalefet şerhi koydu. CHP’lilerin muhalefet şerhine rağmen değişiklik meclisten oy çokluğu ile geçti. Mecliste aynı zamanda İzmit İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin mevcut binası yıkılacak ve yenisi yapılacak. Bunun yanına şu anda balıkçı olarak kullanılan alanın büyütülerek yapılmasına CHP’liler muhalefet şerhi koydu. 

 

KEHREN KABUL ETTİK
Derneğin talebinin kendisinin de içine sinmediğini belirten Karaosmanoğlu, “Ben uzun süre dernek yöneticilerini ikna edemedim. Sizin söylediklerinizi haklı buluyorum. Sosyal donatı alanı 500 metre azalıyor. Ama derneğin mülkü. Mülk derneğin olunca vermediler. İkna edemedik uzun süre. Ticaret her zaman okullarda başa beladır. Biz de kerhen kabul ettik. Haklı olarak muhalefet ediyorsunuz” dedi. 

 

 

OTOBÜSE BİNİP EVİME GİDECEĞİM
Gündem maddelerinin ardından konuşan başkan Karaosmanoğlu, “Çok güzel hizmetler yaptık. Görevimi teslim ettikten sonra otobüse binip evime gideceğim. Kurbanımı kesip şükür namazımı kılacağım. Kim hangi göreve gelirse ona yardımcı olacağız. Güzel bir 5 yılı daha geride bırakacağız. Eserlerimize de sahip çıkacağız. Gelecek arkadaşlar da daha güzel işler yapacağına inanıyorum” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizimit​İzmit İmam Hatip Lisesi yıkılacak
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0963 TL 6.0720 TL
Euro
EURO
6.8043 TL 6.7772 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA