Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 18:56:08
Advert
 
Advert

KADES sayesinde kadınlar kurtuluyor

Kısa adı KADES olan Kadın Destek uygulaması ile Kocaeli’nde 2 yılda 46 kadın, olası kötü bir olaydan kurtarıldı.
KADES sayesinde kadınlar kurtuluyor

Abbas ÇAKAR  -Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nca kadına yönelik risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçilebilmesi için, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün teknik imkân ve kapasitesi en üst seviyede kullanılarak geliştirilen ‘Kadın Destek’ kısacası “KADES” uygulaması 24 Mart 2018 tarihinde hayata geçirildi.

 

KOLAYCA İNDİRİLİYOR
Şiddete maruz kalan veya maruz kalma ihtimali olan kadınların ihbarlarını daha hızlı bir şekilde iletmeleri amacıyla geliştirilen bu uygulamayı, akıllı telefon kullanıcısı her kadın Google Play ve Apple Storemağazalarından “Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES)” ismiyle indirilir hale getirildi. Uygulama, ihtiyaç hissedilen durumlarda kullanıldığı takdirde ise, kullanıcıların bulunduğu konum ve irtibat bilgileri otomatik olarak 112 Acil Çağrı Merkezine iletilerek, olay yerine en yakın ekiplerin sevki sağlandı.

 

2 YILDA 46 İHBARA MÜDAHALE
KADES Uygulamasının kullanılmaya başlanıldığı tarih itibari ile Kocaeli’nde  2018 yılı İçerisinde 29,  2019 Yılı İçerisinde ise  17 olmak üzere toplam 46  ihbara hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edilerek, şiddet mağdurlarına ulaşılmış, olası müessif birçok olay engellenmiş ve olaylara karışan şüpheliler hakkında gerekli adli tahkikatlar yapıldı.

 

MÜCADELE SÜRECEK
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın geliştirdiği “KADES” uygulaması,  kadına yönelik şiddetle mücadelenin tüm kararlılıkla yürütüldüğünün ve konunun hassasiyetinin altını çizmekte olup, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü olarak aynı kararlılıkla kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalara devam edileceği belirtildi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmitkades
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Asayiş haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA