Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 18:55:16
Advert
 
Advert

Büyükakın; Oy istemeye gelmedim

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Mimarlar Odası’nı ziyaret etti. Büyükakın, “Ben sizden oy istemeye değil, birlikte çalışmayı teklif etmeye geldim” dedi
Büyükakın; Oy istemeye gelmedim
Süriye ÇATAK TEK   -AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, seçim çalışmaları kapsamında önceki gün kent merkezinde ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Soydan İş Merkezi’nde bulunan Kitap Keyfim’de İzmit’teki sahaflarla bir araya geldi ve ardından Mimarlar Odası’nı ziyaret etti. Büyükakın, kitapçıların kültür sokak taleplerini aldı ve ardından Mimarlar Odası’na gitti. Mimarlardan oy istemeye gelmediğini söyleyen Büyükakın, kentteki projeleri birlikte yapmayı teklif etti. 
 
 
KÜLTÜR SOKAK İÇİN ÇALIŞILACAK 
Soydan İş Merkezi’nde bulunan ve yaptığı çalışmalarla sahafçılığı online satışa taşıyan Kitap Keyfim’de sahaflarla bir araya gelen Büyükakın, burada sahafların sorunlarını dinledi. Sahaflar, İzmit’in merkezinde herkesin yürüyerek gidebileceği bir kültür sokak oluşturulmasını istedi. Sahafların kitaplarını sattığı, vatandaşın gelip çayını içtiği bir sokak oluşturulmasının kentte değer katacağını söyleyen esnafları haklı bulan Büyükakın, bu konuda çalışma yapacaklarını kaydetti. 
 
 
 
 
DİREK SÖYLEDİ 
Sahafların ardından Mimarlar Odası’na giden Büyükakın, burada Mimarlar Odası Başkanı Füsun Yılmaz Deniz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Mimarlar Odası’nın tarihi taş binasında yapılan ziyarette Büyükakın, oda yöneticilerine “Sizden oy istemeye değil. Birlikte çalışmayı teklif etmeye geldim” dedi. Kent yönetiminde akademik odalarla birlikte çalışmak gerektiğini söyleyen Büyükakın, “Şimdiye kadar ne yapıldığının önemi yok. 
 
 
İKİ CADDEYİ NASIL YAPALIM
Kent siluetinin değiştirilmesinde, yatay kentleşmede birlikte çalışmak lazım. Kapalı kapılar arkasında değil kamuoyu önünde halkla birlikte karar vermek lazım. Fethiye Caddesi ve İstiklal Caddesinin üstü kapatılmalı dedim ve bunun tartışılmasını istedim. Bu konuda sizden buraya yapılacak projelerle ilgili fikir istiyorum. Bu iki caddenin nasıl yapılacağına mimarlar karar vermeli. Keza Yürüyüş Yolu tartışılmalı. Bu konuda sizden çalışma yapmanızı rica ediyorum. 
 
 
 
 
PROJE YARIŞMASI YAPILACAK
Perşembe ve Fuar alanı için proje yarışmaları yapılacak. Burada birinci gelecek proje üzerinde akademik odalar ve kamuoyu ile tartışıp uygulamaya geçeceğiz. Benim bir vizyonum var ama benim değil kentin bir vizyonu olmalı. Bunun için odalarımızla, projenin uygulanacağı bölgedeki vatandaşlarla, kent kamuoyu ile birlikte tartışmak ve karar vermek gerekiyor” dedi. 
 
 
MEMNUN OLURUZ
Mimarlar Odası Başkanı Füsun Yılmaz Deniz, birlikte çalışmaktan çok memnun olacaklarını kaydetti. Mimarlar Odası’nın yıllardır talebinin yerel yönetimlerle çalışmak olduğunu vurgulayan Deniz, “Hepimiz daha iyi ortamlarda çocuklarımızın yaşayacağı bir şehir istiyoruz. Birlikte çalışma noktasında biz çok memnun olur ve hazırlıklarımızı yaparız” dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmittahir büyükakın
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA