Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 18:55:11
Advert
 
Advert

Yerel yönetimler artistlik yapma makamları değildir

Gazetemizi ziyaretinde konuşan Saadet Partisi(SP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın “ Yerel yönetimler artistlik yapma, lüks arabalara binme, korumalarla gezme makamları değildir. O makamlar dürüstlük makamlarıdır” dedi.
Yerel yönetimler artistlik yapma makamları değildir

Arif BULUT  -SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydı gazetemize ziyarette bulundu. Birol’a SP İzmit Belediyesi meclis üyesi adayları eşlik etti. 31 Mart Yerel seçimlerini bir genel seçim havasına büründürerek, gergin bir hava yaratıldığını ifade eden Aydın “Biz ilçelerde sade bir anket yaptırdık. Bu anketin sonucunda gördük ki vatandaş,  adam kayırma olduğunu görüyor ve partizanlık yüzünden genel bir güvensizlik yaşıyor.  Oysa ki yerel yönetimler artistlik yapma, lüks arabalara binme, korumalarla gezme makamları değildir. O makamlar dürüstlük makamlarıdır, insanların dertleri ile dertlenme makamlarıdır” dedi. 


AK PARTİ’YE OY VEREN İNSANLARIMIZ YORGUN 
Düzgün ve verimli bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade SP Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Birol Aydın “  Göz dolduran, dikkat çeken adaylarımızla ülke genelinde ve Kocaeli’nde düzgün bir propaganda dönemi geçiyoruz. Biz seçmenimizin aklına ve vicdanına güveniyoruz. Geçen onca yılın ardından artık AK Parti’ye oy veren insanlarımız yorgun. Çok iyi niyetle ısrarla destek verdikler fakat bir türlü karşılığını alamadılar. Geldiğimiz noktada ekonomik durum ortadadır. Her anlamda esaslı bir iyileşmenin olmadığı AK Parti seçmeni de görüyor” dedi. 


ÇÖZÜM OLACAĞIZ 
Yaşanan tüm sorunların yanı sıra ciddi bir yozlaşmanın kendisini net bir biçimde gösterdiğinin altını çizen Aydın “ Ekonominin yanı sıra eğitim alanında da geriye gidiyoruz. Dış politikada da karmakarışık bir durum var.  Durum böyle olunca AK Parti seçmeni de artık yorgun bir hale geldi. Artık vatandaş bugün ki duruma çare olacak bir aktör arar hale geldi. Muhalefette ise 17 yıldır alınan başarısız sonuçlar sonrası hem büyük bir bıkmışlık hem de susamışlık var. Biz mevcut olumsuzluklara çözüm olacağımızı düşünüyoruz” dedi. 


GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR
“Genel seçim havasında bir yerel seçim süreci yaşıyoruz” diyen Aydın “  31 Mart Yerel seçimlerini bir genel seçim havasına büründürerek, gergin bir hava yaratıyorlar. Bu gergin hava ile gerçeklerin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Gerçekler mahallede, sokakta, evde yaşanan geçim sıkıntısıdır. Gerçeklerin üstünü ne kadar kapatmaya çalışırlarsa çalışsınlar, gerçekler ortadadır.  Vatandaşın derdiyle dertlenmedikten sonrası, derdine bir çare olmadıktan sonra verilen her çaba boşuna olacaktır ” şeklinde konuştu. 

 


BEKA SORUNU DİYORLAR, SALDIRI DİYORLAR
“Ülkemizin bütünlüğünü tehdit eden unsurlar dışında bütün yapılarla hem insani hem de siyasi münasebet içinde oluruz” diyerek sözlerine devam eden Aydın “ Seçmeni gerçeklik duygusundan uzaklaştırmak için birçok yola başvuruyorlar. Beka sorunu diyorlar, saldırı diyorlar. Gerçekten beka sorunu varsa insanları korkutmak yerine insanlara umut vermek, bu verilen umutları da yeşertmek gerekir. Fakat Türkiye’de gerçek sorunlar konuşulmasını istemiyorlar. Gerçekler konuşulmasın diye yalan-yanlış iddiaları ortaya atıyorlar” dedi. 


KOCAELİ MAALESEF RANTA VE İSRAFA SÜRÜKLENİYOR
Aydın sözlerinin devamında “Biz Saadet Partisi olarak insanların keşke demeyecekleri bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Keşke dememek için, iyi ki Kocaeli’nde yaşıyorum demek için Saadet Partisi diyoruz. Biz her şeyi biz biliyoruz demiyoruz. Biz her işin bilenini biliyoruz, her işimizi bileni ile istişareyle yürüteceğiz diyoruz.  Bütün işlerimizde kendimizi denetleteceğiz. Şeffaf olacağız.  Kocaeli maalesef ranta ve israfa sürükleniyor. Kocaeli’nin imkanları iyi değerlendirildiği takdirde Dünya’nın gözbebeği haline gelecektir. Kocaeli’nin imkanları başka bir şehir yok” dedi. 


GENEL BİR GÜVENSİZLİK YAŞIYOR
“Bir yaşananları anlattığımızda, insanımız uyanıyor” diyen Aydın “ Uyuyor taklidi yapanlara ise biz bir şey yapamıyoruz. Düşmansız ayakta duramama, 3 tane daha fazla oy alma hırsı insanların sorunlarını çözmenin önüne geçmiştir. Biz ilçelerde sade bir anket yaptırdık. Bu anketin sonucunda gördük ki vatandaş,  adam kayırma olduğunu görüyor ve partizanlık yüzünden genel bir güvensizlik yaşıyor.  Oysa ki yerel yönetimler artistlik yapma, lüks arabalara binme, korumalarla gezme makamları değildir. O makamlar dürüstlük makamlarıdır, insanların dertleri ile dertlenme makamlarıdır” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmitbirol aydın
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA