Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 28.02.2020 SAAT 23:29:33
Advert
 

Büyükşehir’i kazanacağız

Millet İttifakı liderleri Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu Kocaelilere seslendi. İkili, “Büyükşehir’i kazanacağız” mesajı verdi
Büyükşehir’i kazanacağız
rek

Boran KAYALAR - YEREL seçimler öncesi AK Parti’nin ilimizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği mitingden bir gün sonra Millet İttifakı liderleri Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu Kocaelilere seslendi. Mitingde öncelikle konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Kocaeli’yi karış karış gezdik. Sorunları gördük. Halkımızdan hep güzel tepkiler aldık. Şunu gördük ki 31 Mart akşamı kazanacağız. 31 Mart akşamı iyiler kazanacak. Ama her şey bitmedi. Seçime 10 gün var. Daha anlatacaklarımız var. Başta Büyükşehir olmak üzere İzmit’i, Derince’yi, Karamürsel’i, Kandıra’yı ve 13 ilçemizi alacağız” şeklinde konuştu.

 

 

KOCAELİ’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Kaman’ın ardından konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Hep birlikte bu ülkeye baharı getirmek, demokrasi baharını getirmek için gönül birliği içerisinde bir mücadele vereceğiz. Çocuklarımız için, çiftçimiz, işçimiz hepimiz için bu mücadeleyi vereceğiz. Bu nedenle İYİ Parti’yle bu işbirliğini gerçekleştirdik. Biz büyükşehir başkan adayımıza güveniyoruz. Dolayısıyla buranın kaderini değiştirmek sizin elinizdedir.

BÜYÜKŞEHİR’İN KOLTUĞU

Kocaeli deyice aklımıza Leyla Atakan geliyor. Kocaeli’yi tüm ülkeye tanıtan bir belediye başkanıdır. Erol Köse başarılı çalışmalarıyla gönüllere taht kurmuş bir insandır. Sefa Sirmen, bu şehrin onuru ve gururudur. Hikmet Erenkaya’nın da bu şehir için çok mücadelesi olmuştur. Hepsini saygıyla selamlıyorum. Şimdi de Sayın Serdar Kaman. Onu hep birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtacağız.

 

 

MUTFAKTA YANGIN VAR

Bugün söylemlere baktığımızda sanki ülkenin yarısı terörist, diğer yarısı vatansever gösteriliyor. Neden bu kavga, neden bu gerilim? Çünkü mutfaktaki yangını göstermek istemiyorlar. Ne derlerse desinler. Bu ülkenin mutfağında yangın var yangın. İşsizlik 7 buçuk milyona ulaştı biliyoruz. Yunanistan’dan pamuk ithal ediyoruz. Sanki bu ülkede pamuk ekecek alan mı yok? Tütün ithal ediyoruz. Saman ithal ediyoruz. Biz bunları unutmuyoruz.

BU VARLIK DEĞİL YOKLUK KUYRUĞUDUR

Sanki memleketin yarısı terörist mi? Bu ne demektir. İnsan kendi vatandaşına terörist der mi? Onlara oy veren herkes terörist, onlar değil. Bu ayrıştıran bir anlayıştır. Bu gerçekleri görerek sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyun ve öyle düşünün. Geçmiş dönemde AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyorum. Son bir yılda kuru soğan, patates, pırasa, biber hepsi yüzde 100’ün üzerinde zamlandı. Sonra ona diyorlar ki varlık kuyruğu. Bu varlık kuyruğu değil yokluk kuyruğudur.  

BU PARALAR NEREYE GİTTİ?

Vatandaşımız vergisini verdi. Babalarımızdan, dedelerimizden kalan fabrikaları sattılar eyvallah dedin. Şimdi bunu sorun. Bu aldıkları paralar nereye gitti? Ne oluyor da 17 yılın sonunda bu paralar nereye gitti? Bu vatandaş neden patates, soğan kuyruğuna girdi. İşsizlik neden bu seviyelere kadar yükseldi. Hep AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen ve ardından işsiz kaldığı ve iş bulamadığı için kendini yakan vatandaşımız oldu. Şimdi halkımız artık bunu sormalıdır. 17 yıldır seni sırtımda taşıdım. Şimdi neden ben soğan kuyruğuna girer oldum? Bunu bu seçimde vatandaşlarımız sormalıdır.

MİLLİYETÇİLİK FABRİKALARI SATANLARA KARŞI OLMAKTIR

Bütün medya baskısına ve çarpıtmalara rağmen vatandaşlarımız seçimde Millet İttifakı’nı seçecek ve bu sandıkta onlara büyük bir ders verecektir. Kendisini milliyetçi olarak, ülkücü olarak gören kardeşlerime sesleniyorum. Milliyetçilik bizim altı okumuzdan bir tanesidir. Milliyetçilik vatanı sevmektir. Milliyetçilik silah fabrikalarını yabancı bir orduya satanlara karşı dik ve onurlu bir şekilde durmasıdır. Kocaeli’nin komşusu Sakarya’da tank palet fabrikası kime satıldı? Yüzde 49.9’u Katarlı bir şirkete satıldı. Silah fabrikası bir ülkenin namusudur. Onurudur. Hayatımda bir devleti bu kadar acımasızca pazarlayan başka bir siyasetçi görmedim.

İKİ ELİM YAKANIZDA OLACAKTIR

EYT’lileri de biliyoruz. Sizin sorunlarınızı da biliyoruz. İYİ Parti ile birlikte mecliste önerge verdik. Ancak ne oldu? AK Parti milletvekilleri ve MHP milletvekillerinin toplam oyuyla önergemiz reddedildi. Siz de bunun farkındasınız. Seçim geliyor. Siz bunların farkında olarak eğer ki onlara oy verirseniniz iki elim iki cihanda yakanızda olacaktır.”

UTANMADAN BANA BURADA “TERÖRİST” DEDİ

Kılıçdaroğlu’nun ardından kürsüye gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu memleketime hoş geldiniz. Evliya Çelebi’nin söylediği gibi havası temiz, suyu temiz, insanı muhlis Kocaeli hepinizi saygıyla selamlıyorum. Cumhurbaşkanı’nın terörist dediği Kocaeli’li kardeşlerim nasılsınız iyi misiniz? Gelip burada bana utanmadan terörist dedi, PKK’li dedi. Bu arkadaş bunu hep yapıyor. Bakın daha evvel şimdi yan yana oldukları Bahçeli’ye de dedi bunu. O da buna karşılık Erdoğan’ın aklıyla arasını açtığını söyledi.

İFTİRALARINIZ MİLLETİN GÖZÜNDE YOK HÜKMÜNDEDİR

2015’te Sayın Bahçeli’yi PKK’lı ilan etti. Bu seçimlerde bizi PKK’lı ilan etti. Ben Meral Akşener’im. Benim soyum sopum memleketim bellidir. Kandil’le sözleşme imzaladığımı söylüyorlar. Sayın Bahçeli’nin sözlerini tekrar etmek isterdim. Ama yalancı olduğunu ve iftira atarak milleti birbirine düşürüp seçim kazanmaya çalıştığını biliyoruz. Bu yalanları milletimizin gözünde de yok hükmündedir. Sözlerini tekrar etmiyorum ama ayıptır ayıp. Devlet yönetmek ciddiyet ister. Oslo’sundan, Habur’undan, hendeklerden hepsinden siz sorumlusunuz.   

MUTFAKTAKİ YANGINI ÖRTMEK İSTİYOR

Sen öncelikle şehitlerimizin hesabını vereceksin Erdoğan. Ama bu defa vatandaş bu ayrıştırıcı, düşmanca, yalancı dili reddediyor. Bunlar ne için yapılıyor. Bunlar mutfaktaki yangını örtmek için yapıyor. Sayın Demirel’in dediği gibi tencere her iktidarı sallar. Bunların iktidarını da tencere sallayacaktır. Ülkemizin çoğu iline gittim. Her yerde Erdoğan’ın resmi var. Sanırsınız ki o en küçük ilçelerin belediye başkanı bile Erdoğan’dır. Bunların hepsi mutfaktaki yangın içindir.

FABRİKALAR SATILDI YERİNE BİR ŞEY GELMEDİ

Hepimize terörist dedi. Yalnızca EYT’lilere terörist demedi. Onlara türedi dedi. Hadi değerinizi bilin hemşerilerim. 15 yıldır bu şehri yönetiyorlar. 13 belediye bunların elinde. Size yatırım geitrildi mi? Malınız değerlendi mi? Teleferik geldi mi? Bulvar yapıldı mı? Hayır. Sadece birkaç alt üst geçit sonra da eyvallah derler. Fabrikalar satıldı yerine fabrika gelmedi. Fabrikası satılan İzmitli kardeşlerimdir. Siftah yapmadan dükkanını kapatan İzmit’li kardeşim. Ne oldu? Tam 15 yıl yönettiler, ne istediyse bu arkadaşa verdiniz. Şimdi çocuklarınız işsiz.

SANDIKTA DERSLERİNİ VERECEKSİNİZ

Kocaeli Üniversitesi’nin kuruluşunda benim de payım vardır. Burs komisyonu kurmuştuk. Bugün bir anne geldi. Kimya Mühendisliği okuyan çocuğu için oğluma burs bulur musunuz dedi. Kocaeli bu hale gelecek şehir miydi. 82 puanla atanamayan ve yerine 55 puanla yerine atanan kişinin hakkını helal edecek misiniz? O halde sandıkta bunlara gerekli dersi vereceksiniz.

SAYIN ERDOĞAN SİZLERE İHANET ETTİ

Bilerek isteyerek Türkiye’yi tarım üretiminden çıkardılar. Siz soğanın, patatesin üretimi maliyetli olduğu için mi pahalı olduğunu sanıyorsunuz. Elbette hayır. Aynı şekilde sanayisezleşen bir Türkiye, çocukları umutsuz bir Türkiye. Kendi çocuklarınızın, damatlar, kayınçolar, görümcelerinizin 100 binlerle çalıştığı ülkede benim vatandaşlarım işsizlikle mücadele ediyor. Benim vatandaşım patates, soğan kuyruğuna giriyor. Sayın Erdoğan 500 milyonluk uçaklara binerken sizlere ihanet etti. Aranızdan çıktı gitti ve sonuçta bir kibir abidesi oldu. Ona diyorum ki, marur olma padişahım senden büyük Allah var, Allah.

BU KADAR KORKMANIZA GEREK YOK

Şimdi siz Kocaeli’de Büyükşehir seçimlerinde Serdar Kaman’ı, İzmit merkezde Leyla Atakan’ın yolundan giden Fatma Kaplan Hürriyet’i seçeceksiniz ve o kulağı çekeceksiniz. Sonra o kulak çekilince ne olacak? Pamuk gibi olacak. Görüyorsunuz bizsizin aranızdayız Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte. O geldiğinde 3 helikopter binlerce emniyet mensubu peşinden geziyor. Acaba neden bu kadar korkuyor? Bu halktan bu kadar korkmanıza gerek yok.

ÇAYCI VE ÖĞRETMENLER

CHP ile birlikte FETÖ’nün siyasi ayağının temizlenmesi için de önerge verdik. Ancak ne oldu? Bu malum kişilerin oylarıyla yine reddedildi. Bunlar ne yaptı biliyor musunuz? FETÖ’nün zenginlerinin hepsini dışarı çıkardılar. Nerede çaycı var, nerede işsiz öğretmen var onları içeri attılar.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA