Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 29.02.2020 SAAT 00:40:08
Advert
 

Zafer Mutlu

Zafer Mutlu seçim süresince yürüttüğü samimi politikanın halkta büyük karşılık gördüğünü vurguluyor. Mutlu'ya göre bu samimiyet, kendilerini Başiskele'de iktidara taşıyacak
Zafer Mutlu
rek

ÇOK BAŞARILI BİR İSİM
Başiskele, Kocaeli'nin en genç ilçelerinden. Son yıllarda popülaritesi artan bir ilçe. Aynı zamanda nüfus artış hızının da en yüksek olduğu ilçe konumunda. 
10 yıldır adeta AK Parti'nin Kocaeli'deki kalesi olan Başiskele'de bu tabloyu değiştirebilecek bir isim var. 
O isim de Saadet Partisi'nin tanınmış isimlerinden Zafer Mutlu. 
Zafer Mutlu aslında sadece Milli Görüş camiasının değil, kent siyasetinin de tanınmış isimlerinden. Yıllarca siyaset sahnesinde bulunan, girdiği her seçimde parti oylarını yukarı çeken, bu seçimde de zafer kazanmaya yakın olan Zafer Mutlu, başarısını Başiskele'de de sürdürmekte kararlı.
Gazetemizi ziyaret eden Zafer Mutlu, yaptığımız röportajde seçime ilişkin önemli ve çok samimi değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Yönetimine talip olduğunuz Başiskele'yi nasıl tanımlarsınız?
Başiskele, Kocaeli'nin ciğeri. Bir yanda huzur veren yapısı, diğer yanda çok övüneceğimiz doğası. Bir de muhteşem sahili. Yani, Başiskele herkesin yaşamak istediği bir ilçe. Son yıllarda da yoğun göç alıyor. Hatta, Kocaeli'de birinci sırada. Böylesine önemli bir ilçeyi mutlaka geleceğe taşımalıyız. Ranttan uzak, yapılaşması hoyrat olmayan, çocukların güvenle yaşadığı bir ilçe haline getirmeliyiz.


İYİ YÖNETİLMİYOR
Ne yazık ki Başiskele, son yıllarda iyi yönetilmiyor. Birbiri ardına verilen sanayi ruhsatları ve denetimsizlik, Başiskele'nin oksijenini azalttı. Mesela, imar konusunda bir standart yok. Kimi binalara 6 kat ruhsatı veriliyor, kimilerine 3 kat. Denetimsizlik burada da hakim. Bu nedenle de kentin geleceğini öncelemek gerekiyor. Biz göreve geldiğimizde bunu sağlayacağız. Biz gelince bunu planlayacağız. Neresi konut alanı, neresi yeşil alan olacak? Yollar nereye yapılacak? Parklar nerelerde olacak? Hepsini planlayacağız.

Aylardır sahadasınız. Geldiğiniz noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Öncelikle şunu söyleyeyim. Halkın bize karşı müthiş bir ilgisi var. Başiskele'de seçim kaybetmemiz çok büyük bir sürpriz olur. 

Bu ilginin sandığa yansıması nasıl olacak? Saadet Partisi olarak yüzde hedefiniz kaztır?
Herhangi bir rakam vermeyeyim. Ancak sonuçlar çok güzel. Yukarıda da değindiğim gibi. Kaybetmemiz sürpriz olur. Zaten biz öyle uçuk hedefler koymayı doğru bulmuyoruz. 1-0 olsun, bizim olsun. Şu ana kadar 20 bin kapıyı çaldık. Bir yandan ben, bir yandan meclis üye adayı arkadaşlarım, diğer yandan da partililer çok yoğun şekilde çalışıyor. 

Seçimlerde son bir hafta her zaman önemlidir. İktidar partisi muhakkak ki bir atak yapacaktır. Peki, seçime 4 gün kala sizin stratejiniz nasıl olacak?
Onların atağına biz de aynı atakla yanıt vereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hatta bazı mahallelerde adeta karargah kuracağız. Bu noktada herhangi bir tereddütümüz yok. Bir de, Başiskele'de kararlı ama ortaya çıkmak istemeyen, çekinen çok sayıda seçmen var. Onlar da bu seçimde bizi destekleyecektir. Bunu çok rahat bir şekilde görüyoruz.

En çok hangi kesimden oy alacağınızı düşünüyorsunuz?
Biz, gönlümüzü tüm Başiskele'ye açtık. Kesinlikle siyasi görüş ayrımı yapmadık. Hemşehricilik yapmadık. Belli bir belde ve mahalleye ağırlık vermedik. Herkesi kucaklayacak bir üslubumuz oldu. 5 ayda büyük bir kardeşlik ve beraberlik ortamı oluşturduk. Başiskele'de, belki de hiçbir ilçede olmayan mükemmel bir samimiyet oluştu. Ve bu samimiyeti 5 yıl boyunca hiç kaybetmeden devam ettirmek istiyoruz. Bu şehirde her görüşten insanımızın çok rahat yaşayacağı, fikirlerini ve isteklerini belediye idaremize çok rahatlıkla ulaştırabileceği, ve bu fikirlerin-görüşlerin kesinlikle ciddiye alınacağı, kapımızın vatandaşa sonuna kadar açılacağı bir anlayışı inşallah oluşturacağız. Hiçbir algı operasyonu, bizim oluşturduğumuz bu kardeşlik havasını bozamayacak. 

 

 


DEDEM İSTİKLAL SAVAŞI GAZİSİ
Algı operasyonu demişken... İlk günden bu yana iktidar partisi temsilcileri, sizin HDP ve teröristlerle işbirliği yaptığınızı iddia ediyor? Bu konuda ne diyeceksiniz?

Daha öncede defalarca ifade ettim. Bizim hiçbir parti ile bir ittifakımız yok. Hamdolsun ismimiz tüm partilerin seçmenlerinde karşılık buldu. Bu güne kadar bize oy vermeyen, AK Parti başta olmak üzere diğer partilere oy veren yüzlerce kardeşimiz bu seçimde bizi destekliyor. Her gün onlarca insan siyaseten bizimle aynı fikirde olmadığını ama ilçede bize oy vereceğini söylüyor. Meclis üyesi listelerimizde her partiden arkadaşlarımız mevcut. Bu siyasi partiler arasındaki bir ittifak nedeniyle değil, Başiskele’yi hangi siyasi görüşten olursa olsun tüm insanlarla beraber yönetmek için yapılan bir çalışmadır. Bunu hazmedemeyip milletin zihni bulandırılmaya çalışılıyor. İttifak yapmış olsak onların bizi desteklemesi karşılığında bizim de onlar lehine aday çıkarmadığımız yerler olması gerekir. Fakat böyle bir durum yok. Herkes de bunu gayet iyi biliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Kandil'den bunların yönetimi belli oluyor" açıklaması var...
Evet, bizim bir kandilimiz var. Ama bizim kandilimiz birkaç gün sonra icra edeceğimiz Mirac Kandili'dir. Regaib Kandili'dir, Berat Kandili'dir. Ve diğer kutsal gecelerimizdir. Bunun dışında kandil tanımayız. 

Bir de çok konuşulan ve yıllardır çözülemeyen, Kullar'daki imar meselesi var. AK Parti Adayı Yasin Özlü, emsal değeri artıracaklarını açıkladı. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

Yukarıda da ifade ettim. Belediyeciler, yöneticiler adaletli olmalıdır. Göreve geldiğinizde adaletle davranmalısınız. Ancak AK Parti bunun tam tersini yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Kullar ile ilgili bir düzenleme yapılıyor ve bunun açıklamasını mevcut belediye başkanlarından birisi değil bir aday yapıyor. Aday olan kişinin böyle bir yetkisi var mı, yok. Buradaki maksat o kişiye prim sağlamak. 

Aslında Ak Parti’nin geldiği noktanın özetidir bu. Yapılan her işte maksat birilerinin prim elde etmesi. Halk ne kazanmış önemli değil. Kendilerine yarayacaksa yapıyorlar. Kendilerinin bir çıkarı yoksa insanların ne çektikleri umurlarında olmuyor. 15 yıl boyunca binlerce insan mağdur edildi. İstihdamda liyakate değil partizanlığa prim verildi, kendi partilileri arasında bile adaletli olmadılar. Yöneticilerin yakınları, akrabaları, eşi dostu korunup kollandı fakat teşkilatın asıl yükünü omuzlayan, sadece dava şuuru ile çalışan insanlar hep ikinci plana itildi. Böyle bir anlayış zaten kabul edilemez. Şimdi de düne kadar mağduriyetlerini görmezden geldikleri insanlara oy uğruna, seçim öncesi biraz daha şirin görünmek için siyasi rant düşüncesiyle, bakın adalet düşüncesiyle değil, bir takım düzenlemeler yapılıyor. Ama detayına baktığımızda bunun da yeterli olmadığını göreceksiniz. Biz halkımızın yararına olacak her işin yanındayız. İnsanların menfaatine olsun yeter ki. Fakat keşke birileri bastırmadan, oy uğruna bir şey yapılmasaydı. İnsanlar bu iki yüzlülüğü görüyor. Burada halkın güvenini kaybettiler. Kullar halkı, bunu unutmayacaktır.

 

 

İMAR SONUNUNA İSTİŞARE İLE ÇÖZÜM
Biz göreve geldiğimizde, istişare ile oradaki sorunu beraber çözeceğiz. Bu konuda Kullar halkına söz veriyorum. Bir de buradan küçük bir teşekkür göndermek istiyorum. İmar sorununu her platformda gündeme getiren ve çözüm için bastıran Kullar Sivil Halk Platormu'nu tebrik ediyorum. Mücadelelerini alkışlıyorum. Yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. 

 

 

Zafer Mutlu’nun yönetim anlayışı 

SP Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, yönetim anlayışını şu şekilde sunuyor:
Dürüst, Adil ve İlkeli Yönetim, Hizmet Eşitliği, İsraf değil Hizmet Belediyeciliği, Kaynak Üretimi, Online Kamuoyu Yoklamaları, Şeffaf ve Katılımcı Yönetim, Liyakatli Kadrolar, E-Belediye Hizmetleri, Mutlu Şehir, Üretim Merkezli Yerel Kalkınma.


 

Mutlu’nun projeleri

Beldeler Arası Bağlantı Yolu
Duble Yol Düzenlemeleri
Kavşak Düzenlemeleri
Bahçecik-İznik Bağlantı Yolu
Toplu Taşıma Planlaması
Üst ve Altyapı Çalışmaları
Rögar Kapakları ve Mazgallar
Bisiklet Yolları
Yeraltı ve Katlı Otoparklar
Afet Acil Durum Parkı
Deprem ve Diğer Afet Riskleri
İmar Planlamaları, İskan ve Ruhsat İşlemleri
Turizm Destinasyonu Oluşturulması
Termal Sağlık ve Turizm Yatırımları
Hastane
Macera ve Aksiyon Spor Parkurları
Mesire Alanları
Atış Poligonu
Spora Destek
Yeşil & Sakin Şehir
El Emeği Satış Merkezi 
Ekolojik Köyler
Tarım ve Hayvancılık Teşvikleri
Halk Süt
Sosyal Yardımlar
Engelsiz Şehir
İstihdam Kursları
Modern Halk Kütüphanesi
Kadın Sosyal Yaşam Merkezleri
Mahalle Konakları
Semt Parkları
Okul Destekleri
D-130 Cephe Uygulaması
MKE Rekreasyon Alanı
Hizmetlerin Getirilmesi

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kcoaelibaşiskelezafer mutlubaşiskele
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Röportajlar haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA