Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 22.09.2020 SAAT 14:43:26
Advert
 

Bilim İnsanları G.E.N. 3’te öğrencilerle buluştu

IEEE GTÜEngineering in MedicineandBiologySociety (EMBS) tarafından geleneksel G.E.N. etkinliğinin 3.sü gerçekleştirildi. Global dünyadagelişen bilimin ışığında Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya Mühendisliği, Biyomühendislik ve Biyomedikal alanlarında uzmanlaşmış hocaların kendi bilimsel çalışmalarınıgeleceğin bilim insanları olan öğrencilere yol göstermek amacıyla anlattıkları bir organizasyon olan G.E.N.3, İşletme Fakültesi Amfi 1’de düzenlendi
Bilim İnsanları G.E.N. 3’te öğrencilerle buluştu
Advert

IEEE (TheInstitute of ElectricalandElectronicsEngineers)Gebze Teknik Üniversitesi EMBS olarak gerçekleştirilen "G.E.N.3" adlı organizasyon, kendi alanlarında uzman bilim insanlarının çalışmalarını katılımcılarla paylaşmasıylagerçekleşti. 2 gün süren etkinlikte ilk oturum, Doç. Dr. Serdar Kabataş’ın “SpinalKord Yaralanmasında Güncel Kök Hücre” Tedavisi konulu sunumuyla başladı. İkinci oturum Emre Özeren’in “Kişiye Özel İmplant Tasarımı ve Üretimi” konulu sunumuyla devam etti. Ardından Doç. Dr. Fatih Kocabaş “Kök Hücrelerde Gen Düzenleme”, Prof. Dr. Erdal Karaöz “Laboratuvardan Kliniğe Kök Hücre”, Dr. ÖğretimGörevlisi Neşe Altuncu “Arka Kök Gangliyon Kültürü ve Kullanım Alanları” konuları sunumlarıyla tecrübe ve bilgilerini aktarırken Eğitim ve Gelişim Uzmanı Tahir Yılmaz’ın “Çözüm Sende” Workshop’ı ile etkinliğin ilk günü sona erdi.  İkinci günün ilk oturumu Doç. Dr. Özge Can’ın “Monoklonal Antikor Yapısında Biyoteknolojik İlaç Molekülü Geliştirme ve Üretimi” konulu sunumuyla başladı. Hemen ardından Dr. Yusuf Yeşil “Yapay Zekâ ve Sağlık”, Dr. Öğretim Görevlisi Elif Nur Fırat Karalar “Sentrozom ve Silya Biyolojisi”, Doç. Dr. Alper Yılmaz “Gen İfadesine Derin Öğrenme İle Bakış” konulu sunumları ile devam ederken günün son oturumuDr. Öğretim Görevlisi Abdulilah Ece’nin “Bilgisayar Destekli İlaç Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?” konulu sunumuyla gerçekleşti. Sosyal ve bilimsel bir paylaşım ortamı sunan etkinlik katılımcıların çeşitli hediyeler kazandığı sürpriz çekilişlerle sona erdi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA