Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 13.08.2020 SAAT 08:04:03
Advert
Advert
 

Suçu Kendimizde Arayacağız

Yerel seçimlerden sonra ilk kez belediye başkanları ve ilçe başkanları ile basın karşısına çıkan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit’in kaybedilmesinde suçu vatandaşta değil kendilerinde arayacaklarını söyledi
Suçu Kendimizde Arayacağız
Advert

Süriye ÇATAK TEK   -AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları seçimden sonra ilk toplantıyı yaptı. Toplantıya belediye başkaları ve ilçe başkanları eksiksiz katıldı. İzmit’e seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini söyleyen İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, bundan sonra hizmet belediyeciliğinin en güzel örneklerini göstereceklerini kaydetti. Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın ise seçimin bittiğini ve parti rozetlerini çıkartarak hizmet edeceklerini kaydetti. 

 

ÇOK ÇALIŞTIK
Milletin tercihini hizmetten yana kullandığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli halkına teşekkür etti. Milletin iradesi üzerine bir güç tanımadıklarını söyleyen Eryarsoy, “Milletimizin verdiği karar hepimizin başının üzerindedir. Seçimi kazanan tüm belediye başkanlarına başarılar diliyorum. Şehre iyi hizmetler yapacaklarına inanıyorum. Uyum içinde çalışacaklardır. Kampanya süreci boyunca ayak basmadık yer, sıkmadığımız el kalmadı. Kocaeli’nin genelinde en ücra köşelere kadar gidip derdimizi anlattık. 

 

SORUNU VATANDAŞTA ARAMAYACAĞIZ
Yapılması gerekenleri en kısa zamanda yapmaya başladık. Bundan sonra da belediye başkanlarımız halkın içinde olacaktır. Seçim gecesi başta sandık başında olan sandık görevlilerimize, vatandaşlarımıza, ilçe teşkilatlarımıza, kadın ve gençlik kollarının üyelerine ve başkanlarına, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bazı kayıplar için sorunu vatandaşımızda değil, kendimizde arayacağız. Sonucun tek sebebi gönüllere yeterli girmemiş ve kendimizi anlatmamış olarak kendimizi görüyoruz” dedi.

 

 

HİZMETİN FARKINI GÖSTERECEĞİZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise sonuçlara bakıldığında büyük başarı elde ettiklerini kaydetti. Millette teşekkür eden Büyükakın, “Milletimizin bize gösterdiği teveccüh ve güvenine en güzel şekilde cevap verip, hizmet belediyeciliğinin farkını göstereceğiz. AK Parti’nin belediyecilikte rakibinin olmadığını göstereceğiz. Bizim için Hizmet Belediyeciliği dönemi başladı. Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları olarak seçildik ve tüm vatandaşlarımıza eşit olarak hizmet vereceğiz. Parti rozetlerini yakamızdan çıkarıyoruz” dedi. 

 

UYUM SORUNUMUZ YOK
Seçimden sonra teşkilatlarda değişim olup olmayacağı sorusuna İl Başkanı Eryorsoy cevap verdi. Eryarsoy, “Kocaeli teşkilatları başarılıdır. İzmit’e sıkıntı yaşadık ama bu tek başına bizim teşkilatlarımızın suçu değildir. Ama her zaman taktir genel merkezimizindir” dedi. Bu soru üzerine Büyükşehir Başkanı Büyükakın ise, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız beniarayıp teşkilatlarımızı kutladı” dedi. İzmit Belediyesi ile uyum içinde çalışıp çalışılmayacağı ile ilgili soruya ise Büyükakın cevap verdi, Büyükakın, “Büyükşehir’in uyum sorunu olmaz. İlçe belediyelerinin sorunu olur” dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitak parti kocaeliak parti açıklama
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA