Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 06.06.2020 SAAT 15:14:27
Advert
Advert
 

Seyitaliler Atatürk Ortaokulu İtalya’da

Kandıra Seyitaliler Atatürk Ortaokulu, öğretmen ve öğrencileri İtalya’nın Polermo şehrinde Erasmus+ K.A.229 Okul Ortaklığı Projesi kapsamında projenin ilk yurtdışı hareketliliğine imza attılar
Seyitaliler Atatürk Ortaokulu İtalya’da
Advert

Erasmus+ K.A.229 Okul Ortaklığı Projesi kapsamında İlçemiz Seyitaliler Atatürk Ortaokulu; İzlanda, İtalya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya (koordinatör) ortak okullarından öğretmen ve öğrenciler ile İtalya’nın Palermo şehrinde bir araya geldi. “The ABC of Wonders-KnowingOurHeritage” isimli projenin ilk yurtdışı hareketliliğine Seyitaliler Atatürk Ortaokulu 6 öğrenci ve 4 öğretmenle katıldı. 
Avrupa Birliği Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) faaliyeti kapsamında 2018 yılı Teklif Çağrısı Döneminde, Türkiye’den İlçemiz Seyitaliler Atatürk Ortaokulunun da ortak olarak yer aldığı, İzlanda, İtalya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya’dan birer ortak okulun bulunduğu“The ABC of Wonders- KnowingOurHeritage” isimli Erasmus+K.A.229 projesinin ilk yurtdışı hareketliliği İtalya’nın Palermo şehrindeki ICS PESTALOZZİ CAVOUR okulunda11-15 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. 
SEYİTALİLER ORTAOKULUNA EV SAHİPLİĞİ YAPTILAR
Seyitaliler Atatürk Ortaokulunun 6 öğrenci ve 4 öğretmenle katıldığı hareketlilikte öğrenciler İtalyan ailelerde 5 gün boyunca konaklayarak onların günlük yaşamları, okul etkinlikleri, gelenek-görenekleri, yeme içme alışkanlıkları, kültürleri gibi farklı konularda bilgi sahibi oldular. 
Erasmus+K.A.229 amacı:Unesco Kültür Mirası kapsamında Avrupa ülkeleri arasında soyut ve somut kültür değerlerini, ülkelerin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak, gelişen teknoloji araçlarıyla bunları olabildiğince geniş kitlelere yaymak olan projenin etkinlikleri çerçevesinde şehir turu, Palermo’nun tarihi eserlerini ziyaret, kukla müzesi ve kukla şovu, Palermo Belediye Başkanını ziyaret, okulda öğrencilerin sunumları, proje toplantısı, okul müzik grubu gösterisi gibi birçok aktivite gerçekleştirildi. Ayrıca öğrenciler proje sayesinde Roma şehrini görme fırsatı da buldular. Projenin ikinci hareketliliği olan Yunanistan’ın Atina şehrindeki toplantı tarihi ise 12-17 Mayıs 2019 olarak belirlendi.
Palermo’da gerçekleşen etkinlikte Seyitaliler Atatürk Ortaokulundan şu isimler yer aldı: Ravza ŞEN, Zübeyde KARKIN, Nermin ŞEN, Hakan FİLİZ, Sefa GÜZEL, Özgür KARKIN
Öğretmenler: Mustafa KOÇAK, Murat ÖZTÜRK, İbrahim SARIKAYA, Bahar AKBAŞ

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7796 TL 6.7526 TL
Euro
EURO
7.6897 TL 7.6591 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA