Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.02.2020 SAAT 15:55:51
Advert
 

Kartepe’de ekolojik eğitim

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından TEMA işbirliği ile Kartepeli miniklere ekolojik eğitim verildi
Kartepe’de ekolojik eğitim
rek

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından TEMA işbirliği ile yapılan çalışmada çocukların doğa ile kurdukları ilişkinin güçlendirilmesi amacı ile uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Yapılan eğitimde öncelikli olarak ekoloji tanıtılarak, çocukların yaşadıkları çevrenin farkında olmaları sağlandı. 

 

SAKSIYA TOHUM EKTİLER
Etkinliğin ikinci aşamasında çocuklar; açık alanda toprak, bitki, hava, su ve hayvanlar hakkında bilgileri öğrendiler. Açık alan etkinliğinin ardından kendi saksılarına tohumlarını eken öğrenciler, tohumun çimlenerek fidana dönüşme aşamasını gözlemleyecekler. Daha sonraki eğitimlerde yerel ağaçlarını tanıyarak yaşadıkları bölgenin çevresel ve iklimsel koşulları hakkında farkındalık kazanacaklar.  


ÇEVREYE DUYARLI NESİL
Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Medeniyetlerin zamanla şehirleşmesi sonucu nesiller yavaş yavaş tabiattan uzaklaşmıştır. Her ne kadar yeşil bir bölgede yaşasak da çocuklarımız yine de çevrelerinde bulunan canlı türlerini tanımamaktadır. Amacımız çocukların yaşadıkları eşsiz güzellikteki ilçemizin farkında olmaları ve dünyamızın dengesini bozmayan, ağaca, yeşile daha saygılı bireyler yetiştirmektir” dedi. 

 


FARKINDALIK EĞİTİMİ
Çevrelerindeki farklılıklardan örnek veren çocuklara çeşitli sorular sorarak doğayla ilişkilerinin kuvvetlenmesi için çalışmalar yapan Çevre Yüksek Mühendisi Gökçen Gönülay, “Belediye Başkanımızdan ve Tema Vakfı’ndan aldığımız destekle toprakla, doğayla iç içe bir nesil yetiştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Ağaç Kardeşliği Projesi’nde Tema Vakfı ile birlikte 2 yıl boyunca uygulayacağımız eğitimlerle çocuklar ekolojiyi tanıyarak başlayacaklar. Daha sonra açık alanda çevrelerindeki canlı türlerini tanıyacaklar. Sırasıyla tohumlarını saksılarda yetiştirerek onun bir fidana sonra da ağaca dönüştüğünü gözlemleyerek fidanlarını toprakla buluşturacaklar. 


NESİLLER SAHİP ÇIKACAK
Bu kadar emek verdikleri ağaçlara ve doğaya zarar vermek artık bu çocukların aklına gelmeyecektir. Böylelikle önleyici değil koruyucu bir yaklaşım sergileyerek gelecek neslin dünyamıza sahip çıkacaktır” şeklinde konuştu. 17 Ağustos İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmenleri Dilek Çoruh’a da teşekkürlerini dile getiren Gönülay; öğrencilerin doğaya karşı ilgileri ve merak dolu soruları doğru yolda emin adımlarla ilerlediğimizin göstergesidir. Başkanımıza ve Vakfımıza verdikleri fırsattan dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0778 TL 6.0536 TL
Euro
EURO
6.5813 TL 6.5550 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA