Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 29.02.2020 SAAT 16:59:11
Advert
 

‘’Üreticilerimize yeni pazarlar sağlayacağız’’

Başkan Büyükakın, Gebze Ziraat Odası yönetimi ve AK Parti İl İstişare Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. İnsan merkezli hizmetler hakkında istişare de bulundu.
‘’Üreticilerimize yeni pazarlar sağlayacağız’’
rek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Ziraat Odası Başkanı Ayhan Pekşen ve yönetimlerinin yanı sıra Gebze bölgesindeki AK Parti İl İstişare Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Görüşmelerde Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma ve hayvancılığa olan desteklerinin yanı sıra Kocaeli’nde yapılacak Gönül Belediyeciliği çalışmaları hakkında istişare gerçekleştirildi. Tarımın ve hayvancılığın Kocaeli için öneminden bahseden Büyükakın, “Büyükşehir olarak çiftçimize ve hayvancılık gerçekleştiren vatandaşlarımıza bugüne kadar destek olduk, bundan sonra da olacağız. Kalkınmanın yerelden başladığını biliyoruz, bunun için kentimizin ürettiği ekonomik değerlerin yeni pazarlar bulmasına yardımcı olacağız” dedi.

 

 

“YEREL TOHUMLARIMIZLA VERİMLİ ÜRETİME YARDIMCI OLACAĞIZ”

Gebze Ziraat Odası ile olan görüşmesinde Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma programı hakkında konuklarına bilgi veren Başkan Büyükakın, kapalı sulama sistemleri, yerli tohum, destek ve hibeler hakkında daha fazla adım atacaklarını dile getirdi. Çiftçimizin ve hayvancılıkla uğraşan insanımızın bir değer ürettiğini de kaydeden Büyükakın, “Bu konuda onların daha verimli üretim gerçekleştirmesini ve bununla birlikte yeni pazarlara ulaşmasını arzu ediyoruz. Coğrafi işaretlemenin ve markalaşmanın önemini Kocaeli’ndeki üreticilerimize anlatacağız. Devlet kurumlarımızın yerli tohum desteğine biz de destek verecek, kendi öz tohumlarımızla verimli üretimin önünü açmada vatandaşımıza yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

 

 

“İSTİŞARE ANLAYIŞINDAN DA ASLA KOPMAYACAĞIZ”

Önceki dönem AK Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar ve Gebze Bölgesind ki İl İstişare Kurulu üyeleriyle olan birlikteliğinde de Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından dolayı tebrikleri kabul eden Başkan Büyükakın, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Gönül Belediyeciliği anlayışını en iyi şekilde uygulayacağız. İnsan merkezli yürüteceğimiz hizmetlerimizi kentimizin her köşesine yayacağız. Bu yaklaşımı sahada uygularken istişare anlayışından da asla kopmayacağız. Halkla birlikte yönetim ilkesiyle, şehirle ilgili tüm önemli kararları orada yaşayanlarla birlikte alacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Büyükakın, konuklarına nazik ziyaretleri için bir kez daha teşekkür ederken, birliktelik çekilen hatıra fotoğraflarının ardından tamamlandı.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmittahir büyükakın
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA