Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 29.02.2020 SAAT 16:40:16
Advert
 

Turizm Kaftası kutlamaları renkli başladı

Bu yıl 43’ncüsü kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan kortejde, geri dönüşümden yapılan kostümler renkli görüntülere sahne oldu. Kortej öncesinde Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunuldu
Turizm Kaftası kutlamaları renkli başladı
rek

Arif BULUT  -Bu yıl 43’ncüsü kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından yapılan kortejde, geri dönüşümden yapılan kostümler renkli görüntülere sahne oldu. TEMA Vakfı, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi, Hızır Reis İlkokulu, Topçular İlkokulu, Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi kortejde yer aldı. Aynı zamanda Hızır Reis İlkokulu öğrencileri geri dönüşümden yaptıkları kostümlerle yürüyüşe renk kattı. Palyaçolarında katıldığı yürüyüş adeta festivale dönüştü.  Kent Meydanı alanına gelindiğinde İl Kültür Turizm Müdürü Ercan Yamen konuşma yaptı.

 

 

GÜNÜBİRLİK TURİZM POTANSİYELİ
Törende konuşan İl Kültür Turizm Müdürü Ercan Yamen, “Turizm farklı toplumlar ve kültürler arasında ki hoşgörü ve anlayışı geliştirmekte ve dünya barışına katkıda bulunmaktadır. Binlerce yıllık tarihin ve kültürün ev sahibi ilimiz, tıpkı Anadolu gibi tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, bir dönem Roma, İskenderiye ve Antakya’dan sonra dünyanın dördüncü büyük kenti Kocaeli, turizm açısından büyük önem arz etmektedir. Kocaeli, günübirlik turizm potansiyeli ile alternatif turizm çeşitlerine imkan sunmakta” dedi. 

 

 

4 MİLYON 474 BİN 657 KONAKLAMA
Yamen sözlerinin devamında “2018 yılı verilerine göre ülkemizi 45 milyon 628 bin 673 kişi ziyaret etmiş, ortalama geceleme sayısı 9,9 olup turizm geliri ise 2018’de bir önceki yıla göre yüzde 12,3 artarak 29 milyar 512 milyon 926 bin dolar yükselmiştir. Kocaeli’de 2010-2017 yılları arasında yabancı 795 bin 39 konaklama, 2 milyon 38 bin 95 geceleme. 2017 yılında 4 milyon 474 bin 657 konaklama, 7 milyon 310 bin 73 geceleme yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitturizm haftası
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA